Servislerden Memnunmusunuz ?

• Konuyu başlatan SuhAstraJ
  • Başlangıç tarihi

saint2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servislerden Memnunmusunuz ?

Yılbaşı gecesi arkadan aracıma bir taksi çarptı. Bilmiyordum,  ama bizim Astranın arka tamponunun içinde bayağı büyük bir çelik bar varmış. Tabii ki taksi haşat ama benim araçta sadece tampon kırığı mevcuttu. Adapazarı Ekin Oto'ya aracımı götürdüm. Karşı taraf % 100 suçlu olmasına rağmen anlaşmaları olmadığı için masrafı ben ödeyecektim sonra Eureko Sigorta'dan alacaktım. ֖ncelikle anlaşmaları olmadığına sinir oldum.  031blaa 031blaa 031blaa
Neyse... Bana "Elimizde tampon yok, bize aracınızı bırakın, ekspere gösterelim, aracınızı geri alır, tampon gelince de biz haber veririz." dediler. Aynen dedikleri gibi oldu. 2 günde veririz dedikleri aracı 4 günde geri vermeye kalktıklarında sebebini sorunca tamponu söktükten sonra umduklarından daha çok parçanın kırıldığını söylediler.  :eek: :eek: :eek: Kısaca aracımı bırakmıştım ama tampon gelene kadar aracı hiç incelemediklerini anladım.
Tamiri bitti diye aracı almaya gittiğimde bagajın üstündeki kapağı takmayı unuttuklarını farkettim.  ;D ;D ;D
Bir de özür dileyerek park sensörlerini takamadıklarını çünkü sipariş vermelerine rağmen sensörlerin gelmediğini söylediler. Sonradan öğrendim ki başta sensörlerin bozulduğunu anlamamışlar... (İncelememişlerdi ya...) Sonra da merkeze sipariş vermelerine rağmen parçalar yetişmemiş...  :-\ :-\ :-\

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Sn. Saint2 yazınız için teşekkürler anladığım kadarıyla sizin iş tam T֜RK İşİ olmuş. tekrardan geçmiş olsun.

T֜RK İşİ = "abi yarın bitecek merak etme" aradan 2 gün geçer "abi valla yarın bitiyor"
              "tıkırtılardan olmaz bişey her arabada var"
              "daha ne istiyorsun ben hala şahin kullanıyorum" der usta
              "Astra J lerde hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar"

vb. bizim milletimize has sözler gerisini siz getirin....

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
sol arka lambalardaki buğulanma nedeniyle yarın balıkesir tınaz'a gideceğim. daha önce balıkesir tınaz servisini kullanan var mı?
hocam ben kullandım adamlar arabayı alıyo nereye goturuyorlarsa anlamıyorum alt kata goturuyorlar sanırım, siz göremiyorsunuz. Arka kapıda benim problem vardı. 2 saat bekledim kimse ilgilenmeyince ortalıgı karıstırdım sonra araç geldi hemen ilgisizler dikkat edin. Bir de aracı orda yıkatmayın belirtinde verirken fırça ile yıkıyorlar benim arabanın her yeri örümcek ağı ile dolu.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Bende bundan bir kaç ay önce aracı servise götürmüştüm usta yıkatalım dedi araba bi çıktı heryer çizik, dedim hemen alıyorsunuz pasta cila yapıp geri veriyosunuz, öylede yaptılar.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben servisten hiç memnun değilim 10 gün oldu hala aracımı yapmadılar .1 haftada sadece lastikleri çıkarabilmişler . yurt dışından parça bekliyolarmış.hangi parçalar dedim kapı elektroniği vs vs dediler...öyleyse aracımın yürümesine engel bi durum yok , aracım burda 2 hafta boşyere gereksiz parça beklemesin dedim bakalım bu hafta sonuna kadar yürür duruma getirceklermiş

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam adamlar aracını tastamam  yapmadan teslim alma.  sonra birşey olur yok erken aldınız ondan oldu vs vs  diye bahene bulurlar

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ecelnico link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=302.msg3823#msg3823 date=1296496053]
sol arka lambalardaki buğulanma nedeniyle yarın balıkesir tınaz'a gideceğim. daha önce balıkesir tınaz servisini kullanan var mı?
hocam ben kullandım adamlar arabayı alıyo nereye goturuyorlarsa anlamıyorum alt kata goturuyorlar sanırım, siz göremiyorsunuz. Arka kapıda benim problem vardı. 2 saat bekledim kimse ilgilenmeyince ortalıgı karıstırdım sonra araç geldi hemen ilgisizler dikkat edin. Bir de aracı orda yıkatmayın belirtinde verirken fırça ile yıkıyorlar benim arabanın her yeri örümcek ağı ile dolu.
[/quote]

bilgi için teşekkürler. bide benim araç siyah eğer öyle birşey olursa arıza çıkarırım

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
hocam adamlar aracını tastamam  yapmadan teslim alma.  sonra birşey olur yok erken aldınız ondan oldu vs vs  diye bahene bulurlar
haklısınız ama adamlar umursamıyor.keyf-i keder araç yapıyolar.yürüyeni motoru herşey iyi durumda sorun yok ..iki kapı bi tampon için 15 gün yatarmı araç..

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben burdaki servis hakkinda ne iyi ne de kotu diyebiliyorum. en buyuk sorunum araci goturuyorum eger arac sorunu orda tekrarlamazsa adamlari inandirmak zorunda kaliyorum. o da olabildigince tabi.

uzun zamandir foruma da pek bisey yazmiyorum hatta teknik sorunlar bolumune cogu zaman bakmiyorum. cunku ne problem okusam  ya bende mevcut ya da bikac gun sonra bende de yapmaya basliyor. son gunlerdeki sorunlarimdan bi tanesi debriyaj yayim ses yapmaya basladi. oyle tinlama gibi degilde basarken de cekerken de yay sesi geliyor. aracla ilgili moralim epeyce bozuk. artik aldigima da pismanim diyebiliyorum acikcasi.

2 hafta kadar once opel belcikaya sorunlarimi dile getiren bir mail yazdim. mailimde en cok da yakit tuketimim ve co SIK araliklarla servise gitmem uzerinde durdum. ( tuketimim 7.1 enjektorler degismesine ragmen) aracim benzinli araclarla ayni tuketime sahip. ve son olarak da bu aracin test araci olmadigini opelin bu araclarin testlerini arac piyasaya surulmeden once yapmasi gerektigini yazaraktan aracimin degistirilmesini istedim.

hemen geri donduler bana 7 subatta kendi servisime goturucem araci onlarin yazdigi rapor dogrultusunda ne yapacaklarina karar vereceklerini soylediler.( tabi degistirilecegi konusunda hic ama hic umudum yok) herneyse degistirmeseler de ben artik ne zaman olur bilmem ama kendi imkanlarimla araci baska bir markayla degistirmeye calisacagim.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
aracla ilgili moralim epeyce bozuk. artik aldigima da pismanim diyebiliyorum acikcasi.
Ben çoktan pişman oldum ama bu cümleyi kuran ilk kişi olmak istemedim forumlarda. Çok daha ağır şeyler yazacağım aslında, polemik olsun istemiyorum.