Servise Götürün Uyarısı

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Aracım Astra 1.4 Turbo Hb. Normal seyir halinde giderken aniden gaza yüklenmem sırasında isteksiz davrandı ve devirlenmekte güçlük çekti, aynı zamanda servise götürün uyarısı çıktı. Bu işlemi son 1 yıldır en fazla 3-4 defa yaptı. Bende özel serviste götürdüm ve cihaza bağlandığında "basınç düşük" , "arıza, aralıklı" uyarılarını gördük. Ben turbo hortumu veya turbodan olabilirmi diye sorduğumda, turbo hortumu veya turbo olsa en azından bilgi ekranında "aracın gücü düşürüldü" uyarısını alacağımı söyledi ve başka arıza göstermemesi üzerine bujilerden olacağı kanaatiyle bujileri değiştirdi, şimdilik sorun yok araç sanki biraz daha sessiz çalışır gibi oldu. Bu arada 55 bine gelmiş aracın fren balatalarınıda delphi marka ön arka takım 130 tl ngk marka olan bujiler "Adam Opel AG D-65423" kodlu gm bujilerle değişti 140 tl.

Bilgi paylaşımında bulunmak istedim, saygılarla...

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servise Götürün Uyarısı

geçmiş olsun bilgilendirme için  thnxx

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun bilgilendirme için teşekkürler. Bujileri değiştirince ses azalması yaşandığını bir arkadaşımız daha dile getirmişti. 30.000'de bujilerim değişecek. Kaldı ki 250.000 küsür KM yaptığım eski aracım Fabia 1.4 Turbo Dizel motor sesinden sonra benim motor gerçekten çok sessiz :D

Yan komşumda 2012-2013 model makyajlı kasa c180 AMG var ve çok yüksek sesli çalışıyor benzinli olmasına rağmen... Benim araç LPG'li olmasına karşın gerçekten sessiz... :))

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Mücahit bildiğim kadarıyla polo Fabia 3 Pistonlu sanırım.  Bu da baya sesli çalışmasına neden oluyor diye duymuştum.  Ama bir gerçek bizim araçlar baya sessiz çalışıyor.  :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fabia çok seri ya kullanma fırsatım olmuştu geçen yıl kaçıyor hemen gaza dokununca 1.4 benzin/Lpg kulanmıştım

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

yavuzozkan link' Alıntı:
Mücahit bildiğim kadarıyla polo Fabia 3 Pistonlu sanırım.  Bu da baya sesli çalışmasına neden oluyor diye duymuştum.  Ama bir gerçek bizim araçlar baya sessiz çalışıyor.  :)
adRe J link' Alıntı:
Fabia çok seri ya kullanma fırsatım olmuştu geçen yıl kaçıyor hemen gaza dokununca 1.4 benzin/Lpg kulanmıştım

Benim gürültülü fabia dizeldi ama uçak gibiydi... Yapıştırdım mı uçuyordu :))

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LPG varmı aracınızda. LPG de aynı problemde gaz ayarı ile çözülmüştü problemim. Bujiler 30binde bir değiştirmek gerekiyor diye biliyorum ben. 

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx link' Alıntı:
LPG varmı aracınızda. LPG de aynı problemde gaz ayarı ile çözülmüştü problemim. Bujiler 30binde bir değiştirmek gerekiyor diye biliyorum ben. 

Uyarıyı yine verdi. ֖zellikle araç sıcakken ve alt devirde devirlenmeye çalışırken veriyor. Dikkat ettim ve lpg bitecekken verdiği uyarı tipine çok benzer. Aracımda lpg var Landirenzo evo turbo kit. Yakıt düzgün olduğu için lpg kalibrasyonu yaklaşık 1,5 yıldır hiç yaptırmadım ve dediğiniz gibi lpg den şüphelenmeye başladım...