Astra J-Manuel-Benzin&LPG- 102 Bin KM-"Aracınızı en kısa zamanda servise götürün." Uyarısı

Orhan.c

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi günler herkese. Araçlar konusunda fazla tecrübem ve bilgim yok. İlk aracımı alalı 1.5 yıl oldu. Bu araçla arabayla araç sürmeyi öğrendim de diyebilirim.
Aracım Opel Astra J-sedan 2016 model. Benim sorunum şu, aracım 4 gün önce Kazan şehrindeyken göstergede "Aracınızı en kısa zamanda servise götürün" uyarısı verdi, sadece bir kere. Daha sonra bu uyarıyı görmedim. Arabada gözle görünen bir aksaklık hissetmedim. Bu uyarıdan 2 gün sonra 850 km yol yapıp Moskova'ya döndüm. Yolda herhangi bir uyarı falan görmedim. Bugün aracı tekrar çalıştırırken yine "Aracınızı en kısa zamanda servise götürün." uyarısı verdi. Aracım şu an 102 bin km'de. 2 hafta önce İstanbul'dan yola çıkıp 5 bin km yol yaptım. Yola çıkmadan önce aracın 10 bin km bakımını (yağ, hava ve polen filtreleri ve yağ değişimi) yapmıştım. Şu an Moskova'dayım, bir servise götürmeyi düşünüyorum ama tecrübesi olanlardan olası arıza sebepleri hakkında bilgi almak istiyorum. En azından servise giderken alakasız bir arıza bana çıkartılmasın. Ne de olsa yaban ellerdeyiz, yolunmayalım :) Şimdiden teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Buji bobin uyarısıdır. Tekleme var ise subap da olabilir LPG den yüzünden buda

Orhan.c

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Buji bobin uyarısıdır. Tekleme var ise subap da olabilir LPG den yüzünden buda
Tekleme hissetmedim. Bujileri yaklaşık 17 bin km önce (geçen yıl) yağ değişimine götürürken değiştirmiştim. 2 haftadır farklı ülkelerden, farklı yerlerden LPG alıyorum haliyle

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yüksek ihtimal bobin arızası.
bende de arada bir görünür o uyarı.
bobin miadını dolduruyor yavaş yavaş anlamına geliyor.

Orhan.c

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yüksek ihtimal bobin arızası.
bende de arada bir görünür o uyarı.
bobin miadını dolduruyor yavaş yavaş anlamına geliyor.
Peki bu şekilde Türkiye'ye kadar devam etmem ne gibi risk yaratabilir. Bu arada sanki fan sesi daha fazla gibi geliyor eskisine nazaran.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Peki bu şekilde Türkiye'ye kadar devam etmem ne gibi risk yaratabilir. Bu arada sanki fan sesi daha fazla gibi geliyor eskisine nazaran.
Yolda kalırsın patlarsa olmadı bir yerde cihaza bağlat arıza kodu nedir baksana

Orhan.c

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Orhan.c

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fan sesi fazla geliyor. Benim sorunum galiba fandan kaynaklı. Bir de motor suyu epey azalmıştı, doldurup yola çıktım dün, yaklaşık 400 km yol yaptım. Bu sabah bir daha kontrol ettiğimde su nerdeyse kalmamıştı. Yarına randevu aldık, gidip göstereceğiz. Bakalım ne arıza bulacaklar. Haftaya da önümde 2500 km yol var.