Servis: lastik izleme sistemi hatası

Selim80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik basınç sensörü bir tanesi okumuyor lastiği söktüğümde sensör ayrılmış tı lastiğin içinde idi . Lastikçi geri yerine taktı ve lastiği şişirdi fakat aynı okuma sorunu düzelmedi. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı...

Selim80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Hasip bey kalibrasyon işlemini yaptım. Fakat yine aynı lastik okumadı. Sorun devam ediyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam o zaman sensörün arızalı olduğundan şüphelenebilirsiniz. Servise gitmekte fayda var.

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Lastik basınç sensörü bir tanesi okumuyor lastiği söktüğümde sensör ayrılmış tı lastiğin içinde idi . Lastikçi geri yerine taktı ve lastiği şişirdi fakat aynı okuma sorunu düzelmedi. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı...
Bende de aynı sorun mevcut. Servis önce kalibrasyon yapalım dedi ve sonra da 49 bar hava basmışlardı. Sorun devam etti. servisin dediği gibi side de %99 sensör arızası var zannımca. Değişecek :(

gokhantuna22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar.Aracım 2017 astra sedan edition plus.Tüm lastik hava basınçları 34 psi.
En az 10-15 kez kontrol ettim.Fakat sabah araca bindiğimde sağ arka lastik uyarı veriyor.Havasını kontrol ettiğimde herhangi bir hava eksilmesi yok.34 psi olmasına rağmen sensör eksik hava basıncı olduğu uyarısı veriyor.Lastikleri değiştirmedim herhangi bir değişiklik olmadı lastikte.Bir sabah kalktığımda birden olan bir olay.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resetleyin lastik havalarını tamamladıktan sonra,gene aynı devam ederse sensörünü kontrol etttirin

• Beğen
Tepkiler: gokhantuna22

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
4 lastik basınçlarını tekrar kontrol edip aynı yapın daha sonra ayarlardan hafif eco ve Max seçenek arasından birini seçin hata düzelecektir inşallah

• Beğen
Tepkiler: gokhantuna22

gokhantuna22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Murat

Tanti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bende de oldu ama bu şekilde yaptım ama duzelmedi ayrica resetleme nasil yapiliyor ben yanlis mi yaptim ki. Ben set tusuna uzun basarak evet seceneginden yaptim. Dogru yaptigimi bilmiyorum bu sorun neden yapae ki anlamiyorum