Servis: lastik izleme sistemi hatası

gokhantuna22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.sorun resetlemede değiilmiş bende.Sorun yol bilgisayarının farklı lastiği göstermesiymiş.resetledim olmadı tekrar olmadı tekrar olmadı.Daha sonra tüm lastikleri kontrol ettiğimde sorun düzeldi.Bilgisayar sağ arka lastiği gösteriyor.Havası eksik olan sol arka lastik.Bu sensör nerede tam olarak?Nasıl düzeltebilirim?Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.sorun resetlemede değiilmiş bende.Sorun yol bilgisayarının farklı lastiği göstermesiymiş.resetledim olmadı tekrar olmadı tekrar olmadı.Daha sonra tüm lastikleri kontrol ettiğimde sorun düzeldi.Bilgisayar sağ arka lastiği gösteriyor.Havası eksik olan sol arka lastik.Bu sensör nerede tam olarak?Nasıl düzeltebilirim?Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Sensör sipobun altında. Tekerleğin içinde kalıyor. Muhtemelen yazlık / kışlık lastik değişiminde sıralamayı karıştırdılar.

• Beğen
Tepkiler: gokhantuna22

gokhantuna22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ lastiği sola,sol lastiği sağa takınca sıkıntı düzelir değil mi?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sol arka lastiği yerine takın hocam inş. diğer lastiğin yeri orasıdır :) Yoksa sizi uğraştırır biraz.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ lastiği sola,sol lastiği sağa takınca sıkıntı düzelir değil mi?
Hayır,lastiklerin yeri degişince düzen bozuluyor ben arka sağı ön sola takmak zorunda kalmıstım ön sol inik olunca arka sağı inik gösteriyor muhtemelen lastikleriniz eskimiş oldugundan zamanla hava kaçırmakta we mewsimsel durumlardada hava eksilmekte kışın mesela,bide lastik yeni ama zırt pırt inik gösteriyosa sensörleri baktırın gerekiyorsa degişilsin we lastiklerinizi kısa aralıklarla uygun basıncta olup olmadıgını mutlaka kontrol edin