Servis Deneyimi ve 1.3'ün Performansı

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis Deneyimi ve 1.3'ün Performansı

warlordares link' Alıntı:
başka bir başlıkta tanımlanmıştı sanırım bu... onu incelemekte fayda var..
ok bi arayayım forumu

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar ben de şöyle bir anımı anlatayım, iki hafta once aracı test etmiştim. İstanbul'da yaşayanlar bilirler.. Beylikdüzünden(Tüyap TV kulesinin önünden) büyükçekmece'ye inen virajlı yolda aracımın limitlerini her iki yönde de zorlamıştım... İnişte, yol tutuş ve esp plus testi (ki esp plus test edilebilecek bir şey degilmiş).. çıkışta (%20-%25lik bir eğim)aracın çekişi ve hızlanmasını test ettim...
Sonucu tekrar paylaşıyorum:
1. inişte: sert Viraja girerken araç içinde g etkisini çok az hissediyorsunuz.... viraja sert girdiğinizde aracın içinde vücüdunuz sağa sola yatma eğilimi göstermiyor (watt bağlantı mıdır artık neyse ilgniç bir yerçekimi dengelenmiş).. fakat çok sert bir viraj da aracın altımdan kaydığını hissettim, kalbim güpledi... fakat başka araçta olsaydım bariyerler beni yandan öperdi.... bir daha böyle deneme yapmayacağım

2. çıkışta: aynı yolu (yumşak virajlı ikinci dönüş yolu) deniz seviyesinde 60 km hızda eğiimin ilk başladığı yere kadar getirdim. bu noktada araca yüklendim.... araç rampa yukarı resmen atıldı.... bir ara kadran 165^'i gösterdi ve korktum.. araç %25lik (belki %30) bir eğimde 165'e saniyeler içinde ulaşıyorsa, ben bu aracın performansını tartışmam dedim.. sn warlordersin denemesini kanıtlıyor bu testim...

daha önce de aracın ilk kalkışlarda hantal olduğunu, resmen ıkındığı şikayetinde bulunmuştum... daha sonra aracı sabahları 1 dakika çalıştırdıktan sonra kullanmaya başladım, bırakın kalkıştaki hantallığı, aracın dizel motor olduğunu bile anlamıyorsunuz özellikle ikinci vitese geçince...

Dün astra klasik 1.3 cdti (2011 model) test ettim.. bizimki ile arasında siklet farkı var. ne performans ne de kalite açısından karşılaştırılabilir. yeni astra yeni bir sınıf olmuş. bunu bizzat astra classic kullanıcısı arkadaş soyledi ve aracın içindeki şaşkınlığını anlatamam....

en kısa sürede bu hızlanma denemesini ben de yapacağım ve sizinle video paylaşacağım

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızın torku zaten gayet iyi. tüm dizelciler de araçların memnun. böyle testler yapıp kendinizi tehlikeye atmayın bence. esp vs. istenmedik durumlarda sizi korumak içindir. illa bunu test edip görecem diye uğraşmayın ne gerek var.
not: %.. olarak verdiğiniz eğimlerden kaç dereceyi kast ettiğinizi bilmiyorum ama. bilmeyen arkadaşlar varsa bilgi olsun diye söylüyorum %100 eğim 45 derecedir. 100m mesafede 100m yükselme anlamındadır. 

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

hllb link' Alıntı:
aracınızın torku zaten gayet iyi. tüm dizelciler de araçların memnun. böyle testler yapıp kendinizi tehlikeye atmayın bence. esp vs. istenmedik durumlarda sizi korumak içindir. illa bunu test edip görecem diye uğraşmayın ne gerek var.
not: %.. olarak verdiğiniz eğimlerden kaç dereceyi kast ettiğinizi bilmiyorum ama. bilmeyen arkadaşlar varsa bilgi olsun diye söylüyorum %100 eğim 45 derecedir. 100m mesafede 100m yükselme anlamındadır. 

benim eğim hesabım 90 derecelik açıya göre %30 kastetmiştim.... bu arada katılıyorum... esp felan test edilebilecek bir şey değil. dikkatli olmak lazım. sonuçta bu onlemler istenmedik durumlarda bizim güvenliğimize katkıda bulunmak için geliştirilmiştir. test edilecek şeyler değil. zatan son denememdi. çok korktum. başka arkadaşlar boyle bir deneme yapmasınlar diye de daha once belirtmiştim.... ama sadece şu hızlanma olayını ben de merak ettim.. bunu otobanda gece deneyeceğim

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=1132.msg23793#msg23793 date=1302190905]
valla bende anlamadım benim aracın son hızı 211 km yazıyor ,geçen 220 yaptım dahada 25-30km gideri vardı hanım kızınca ayağımı gazdan çektim test verileri dış ortam şartlarından yalıtılmış yerlerde elde ediliyor galba bundan.
son hız değerleri zorlanmadan ve aracın güvenli gidebileceği hızlardır ayrıca bu hızların gps ile doğrulanması lazım çünkü aracın kendi kadranı her zaman hatalıdır özellikle 200 den sonra hata payı çok yüksek olur 20 km/h a kadar çıkabilir ama bu 1.3 dizel için son hız dizelciler arasında tartışılmıştı ve 180-190 yokuş aşağı ulaştıklarını yazmışlardı hatta 195 max tı yanlış hatırlamıyorsam  yokuş aşağı o da
[/quote]
1,3 dizeli ben tetst ettim son hız 207 km  0/100 km hızlanma 15 saniye

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn akın sizin bu ortalama yakıt tüketiminiz toplam km'ye göre mi? hiç sıfırlamadınız mı?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Opel testleri yapıpı kitapçığa 14.7 sn derken demek ki bizim gibi acemi şöförleri kullanmış  011zaa . Allahtan Fiat Bravonuz yok, 120 Hp 300 Nm tork. 6 saniyede falan çıkarsınız dizel ustalığınızla.
:)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

akın link' Alıntı:
[quote author=goxb link=topic=1132.msg23809#msg23809 date=1302193124]
Opel testleri yapıpı kitapçığa 14.7 sn derken demek ki bizim gibi acemi şöförleri kullanmış  011zaa . Allahtan Fiat Bravonuz yok, 120 Hp 300 Nm tork. 6 saniyede falan çıkarsınız dizel ustalığınızla.
:)
[/quote]
yaw ne bravosu, dizel 140 bg bile olsa uzak dururum....

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

resimde depo 3/4 ve 1100km'nin üzrinde menzil gösteriyor.  ???