Servis Deneyimi ve 1.3'ün Performansı

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servis Deneyimi ve 1.3'ün Performansı

Hakan Bey'in deneme videosuna bakarsanız 14 saniyenin üzerinde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Hakan Bey'in deneme videosuna bakarsanız 14 saniyenin üzerinde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Hakan beyin videosuydu sanırım hatırlamıyorum ama orada süre 12.5 sn di... ama emin değilim izlediğim videonun sayın Hakan'ın mı yoksa başkasının mı?....

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:

Deneme(1.4t sahibi arkadaşlar buraları dikkatle okusunlar bence)(bunların kayıtları yok nedeni ise hazırlıksız yakalandığımdır, yeni geldim Uşak'a hemen servise gittim o yüzden hazırlanmamıştım ve böyle bir test yapacağımızı bilmiyordum)
Deneme yeri: Uşak Ankara çıkışı Banaz yolu double yolu...
1. Araç 0-100 km ye 11.5 sn gibi bir sürede çıktı.
2. Aracın maksimum sürati 215 km/sa(5. vites düz yol)
3. Aracın 4. vites maksimumn hızı yokuş yukarı %5 eğimde 145km/sa, düz yolda ise 185km/sa-5000 devir.
ulaştığınız değerler oldukça etkileyici. sn.drwawerunner'in denemesinden sonra en etkileyici (sıra olarak) ikinci deneme. en yakın zamanda fotoğraf ve videolarınızı paylaşmanızı tüm dizelciler olarak bekliyoruz..

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=1132.msg23786#msg23786 date=1302190074]

Deneme(1.4t sahibi arkadaşlar buraları dikkatle okusunlar bence)(bunların kayıtları yok nedeni ise hazırlıksız yakalandığımdır, yeni geldim Uşak'a hemen servise gittim o yüzden hazırlanmamıştım ve böyle bir test yapacağımızı bilmiyordum)
Deneme yeri: Uşak Ankara çıkışı Banaz yolu double yolu...
1. Araç 0-100 km ye 11.5 sn gibi bir sürede çıktı.
2. Aracın maksimum sürati 215 km/sa(5. vites düz yol)
3. Aracın 4. vites maksimumn hızı yokuş yukarı %5 eğimde 145km/sa, düz yolda ise 185km/sa-5000 devir.
ulaştığınız değerler oldukça etkileyici. sn.drwawerunner'in denemesinden sonra en etkileyici (sıra olarak) ikinci deneme. en yakın zamanda fotoğraf ve videolarınızı paylaşmanızı tüm dizelciler olarak bekliyoruz..
[/quote]

teşekkür ederim sağolun...:) Bu arada bu değerleri az önce elde ettim. yani servisten saat 6 da geldim.. saat 5:30 de bu deneyi yaptık...Forumda kişiler farklı farklı kullanım stillerine sahipler... Daha önceden de söyledim... dizel araç kullanıcısıyım ve dizel araç nasıl kullanılır biliyorum.. Servis elemanı hatalarımı hemen anlattı...:) örneğin direksiyon konusunda dikkatsiz davrandım hemen bunu söyledi ama diğer şeylerde problem olmadı...:) .... Kimseyle yarışmak kapışmak gibi bir derdim yok... buradaki değerler az önce kendi gözlerimde gördüğüm değerlerdir... Yalana ihticayım yok anlayacağınız :) ... ama insanlara bir türlü anlatamadım önemli olan araç değil kullanımdır...diye sayın arkadaşım :)

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel testleri yapıpı kitapçığa 14.7 sn derken demek ki bizim gibi acemi şöförleri kullanmış  011zaa . Allahtan Fiat Bravonuz yok, 120 Hp 300 Nm tork. 6 saniyede falan çıkarsınız dizel ustalığınızla.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Opel testleri yapıpı kitapçığa 14.7 sn derken demek ki bizim gibi acemi şöförleri kullanmış  011zaa . Allahtan Fiat Bravonuz yok, 120 Hp 300 Nm tork. 6 saniyede falan çıkarsınız dizel ustalığınızla.

estafurullah size kötü şoför diyemem :) sadece dizel nasıl kullanılır biliyorum :) şaka olarak aldım sayın goxb :) ...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada Sayın Hakanın videosunu buldum... 3.5. sn de başlamış.. 15.5 16. sn . sn de 100 e varmış... yaklaşık 16 desek 12.5 sn yapar...:)

yani yaklaşık olarak 12 sn ile 13 sn arasında bir yerlerde.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

resim paylaşmayı birtürlü becemedim fakat videoya dikkatli bakarsanız 2 sn de devir saati 1000 devri geçmek üzere yani araç harekete başlamış.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
evet yazdıklarınız böyle... Ancak ben bile bu kadar performans beklemiyordum.. Hatta ben 140 km ye çıktığım zaman aracı 5. viteste kullanıyyordun... Servis elemanı arabanın açılması gerekiyor diyerek uyardı ve aracı 4. vitese almamı söyledi... o andan sonra başladı zaten... araç yokuş yukarı çıkarken tamıtamına 145 km de çıkış yaptı... sonrasında ise 185 km yi vurdu ve eleman o anda dedi ki bu aslında 200 km/sa kadar çıkar... Ama bundan sonra arabayı bağırtmanın anlamı yoktur.. Kaldı ki 5000 devirdeyiz...zaten 6000 devir göstergesi.. ve 5. vitese atarak 215'e ulaştık ve iş bitti...:) ben ise bu kadar performans beklemediğim aracı daha fazla sevdim...

aracı açmak için ne yapmak gerekiyormuş? nasıl kullanmak gerekiyor? düşük viteslerde yüksek devirlerde sınırları zorlamak mı gerekiyor?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir soru da benden bilmediğim için soruyorum; aracı açmak ne demektir? rodaj süresini bitirmek demek midir? araç açılınca ne olur? açılmayınca ne olur? azman içinde yavaş yavaş açılmasını mı beklemek gerekir? yoksa sn erdem'in de sorduğu gibi, kısa zaman içinde aracı yüksek devirlerde kullanarak açılmasını mı sağlamalıyız?