Şanzıman Yağı

Tyderu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar;
Aklıma takılan bişeyi sizlere sormak istiyorum. Bu konu hakkında Bi kaç usta ile görüştüm. Birbirlerinden farklı cevaplar verdiler. Sizlerin de fikrini almak istiyorum. 2016 1.4 ov benzinli bi corsam var. İzmir’de Canip Usta ile görüştüm o bana şanzıman yağının iki kere de değişmesi gerektiğini söyledi. İlk şanzıman yağı değiştikten sonrasında bi hafta sonrasında tekrar gelip değişmesi gerekli dedi. Başka ustalar da tek seferde değişmeli dedi.
Şimdi arkadaşlar ŞANZIMAN YAĞI kaç seferde değişmeli ve ne marka yağ kullanılmalı? Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu edersiniz. Şimdiden hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Dextron 6 yag. 2 kere degismesi gerektigini soyleyen usta 5 litre bosaltiyo 5 dokuyo yagin pislik durumu yuzde 60 lara dusuyo, sonra tekrar degistiriyo yuzde 20 lere dusuyo. tamamen temiz olmuyo.Tek seferde makineyle temizletmek daha iyi

• Beğen
Tepkiler: Tyderu

senol9000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar;
Aklıma takılan bişeyi sizlere sormak istiyorum. Bu konu hakkında Bi kaç usta ile görüştüm. Birbirlerinden farklı cevaplar verdiler. Sizlerin de fikrini almak istiyorum. 2016 1.4 ov benzinli bi corsam var. İzmir’de Canip Usta ile görüştüm o bana şanzıman yağının iki kere de değişmesi gerektiğini söyledi. İlk şanzıman yağı değiştikten sonrasında bi hafta sonrasında tekrar gelip değişmesi gerekli dedi. Başka ustalar da tek seferde değişmeli dedi.
Şimdi arkadaşlar ŞANZIMAN YAĞI kaç seferde değişmeli ve ne marka yağ kullanılmalı? Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu edersiniz. Şimdiden hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

dostum alt karterden boşaltma şeklinde yapılan değişimlerde ancak şanzımanın tüm yağının yarısı boşalıyor, dolayısıyla ard ardına yapılan karter boşaltılarak yapılan değişimlerde melez bi karışım oluyor(yeni yağ ağırlıklı) birde yağ soğutucu hortumu sökülerek yapılan değişim var bu method da araç çaşışır vaziyette makineye bağlanarak çıkan yağ miktarı kadar sisteme yağ ilave ediliyor bu şekilde yapılan değişimlerde yag değişimi daha sağlıklı yapılmış oluyor fakat maliyet olarak biraz tuzlu.

bu arada şanzıman üreticimiz AISIN firması şanzıman yağının 20bin KM yada 2 yılda bir değiştirmeyi öneriyor bilginize.