Easytronik şanzıman yağı?

lsengul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Opel Corsa 2009 model Easytronic 1.2 Benzinli 135000 km de aracım var. Baskı Balatası ilk kalkışlarda kaçırma yaptığı için değiştirmem gerekiyor iki sorum olacak
1-LUK marka dışında Baskı seti bulamadım marka olarak sizce nasıl?
2-Baskı Balatası değiştirirken Şanzıman yağının da değişmesi gerekiyor mu? değişmesi gerekiyorsa kaç ltlik hangi marka önerirsiniz?

teşekkürler

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
LUK marka iyidir hocam, sorun çıkartacağını sanmıyorum. Yağ konusunda kitapçıkta yazan özelliklere göre seçmek lazım..

lsengul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LUK marka iyidir hocam, sorun çıkartacağını sanmıyorum. Yağ konusunda kitapçıkta yazan özelliklere göre seçmek lazım..

kitapçığı inceledim malesef normal yağ için hangi özelliklerde yağ olacağı yazıyor fakar şansıman yağı hakkında bilgi yok kaç lt vs teşekkürler

alibarıs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
E 80 numara şanzuman yağı castrol un tam karşılıyor . Luk marka baskı balata kalitelidir.Sanırım 1,6 lt olması gerek

lsengul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yerde okudum robot yağı değişiminden bahsetmişler robot yağı nedir arkadaşlar şanzıman yağı değiştirirken bununda değişmesi iyi olur yazmışlar

bir de LUK bilyeler GM yazmış internet sitesinde bu set şeklinde oluyor değilmi? başka bir malzeme almam gerekmez yani linkini aşağıda yazdım cevaplarınız için teşekkürederim