Şanzıman ve Lpg hakkında bilgi almak istiyorum.

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, satmaya kıyamadığım ikinci arabam olan astra h 2009 aracım hakkında bilgilendir misiniz? Z16XER motorlu aracımın şanzıman yağını değiştirmek istiyorum. Zira bazen 1. vitese zor geçiyor ve 190 bine gelmek üzere.

1. Şanzıman yağı ve değişimi hakkında önerileriniz.

2.Araç LPG de çalışırken şehiriçinde artık hantal. Çünkü 1. vitesde zor kalkıyor ve gaz tepkisi de düşük ben gaza bastıktan 1 hatta 2 saniye sonra tepki veriyor. Hafif yokuşlarda sorun oluyor. Benzinde sorunsuz maşallah yağ gibi akıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
1. Vitese zor geçiyor dan kastınız araç ilerlerken mi 2.den 1.e atmak istediğiniz de geçmiyor.
Motul 75w80 yağ uygundur öncesinde alt difransiyel kapağında ve aks keçelerinde kacak yoksa değişim yapın zira boşalır yoksa
Kalkış sorunu için aracınızda tekleme yada egzoz patlatma duyuyor musunuz motordan patır patır ses geliyormu

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
1. Vitese zor geçiyor dan kastınız araç ilerlerken mi 2.den 1.e atmak istediğiniz de geçmiyor.
Motul 75w80 yağ uygundur öncesinde alt difransiyel kapağında ve aks keçelerinde kacak yoksa değişim yapın zira boşalır yoksa
Kalkış sorunu için aracınızda tekleme yada egzoz patlatma duyuyor musunuz motordan patır patır ses geliyormu
Hocam 1. Vitese geçmeme durumu araç ilk kalkışlarda hareketsizken oluyor. Hareket ederken 1. Vitese geçmez zaten malumunuz. Araçtan patırtı sesi gelmiyor tekleme de çok nadir belki de benle alakalıdır. Ama genel olarak kalkışda rampa da isteksiz hareketlenme var. Benzinde sorunsuz. Sıkıntı bence LPG ile ilgili?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Onu dicektim 1.e hareket halinde geçmez diye yeri gelir 2 3 yine geçmez kilit olduğundan yokuşta çekme iyice takip edin benzin dahil benzinde yok diyorsunuz olsaydı diyecektim katalizör yapar siz yinede benzinde dikkat edin birde hafif rampalarda çıkarken benzinde bile 2500 üzeri yürümesi lazım devir düşerse yine kat dır lpg ye gelirsek sonradan böyle birşey olduysa ayar gitmiştir ayar yaptırın düzelir ama enjektör konumu nerede enjektör boruları uzunmu bunlar lpg de hep etki eder beyin iyi ısınıyormu su boruları kısamı bunlara iyice bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Onu dicektim 1.e hareket halinde geçmez diye yeri gelir 2 3 yine geçmez kilit olduğundan yokuşta çekme iyice takip edin benzin dahil benzinde yok diyorsunuz olsaydı diyecektim katalizör yapar siz yinede benzinde dikkat edin birde hafif rampalarda çıkarken benzinde bile 2500 üzeri yürümesi lazım devir düşerse yine kat dır lpg ye gelirsek sonradan böyle birşey olduysa ayar gitmiştir ayar yaptırın düzelir ama enjektör konumu nerede enjektör boruları uzunmu bunlar lpg de hep etki eder beyin iyi ısınıyormu su boruları kısamı bunlara iyice bakmak lazım
Tamam teşekkürler. Bir lavato Servisine gösteririm.