Sağ ayna tamiri

ramazankoc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Sağ ayna altında ufak bir çatlak var ve bu çatlak neticesinde yolda giderken ayna aşağı yukarı titreme yapıyor. Şu anda bantla sabitleyip devam ediyorum.
En uygun maliyetle tamir edebilmek istiyorum.
Ancak çatlak olan yere ulaşamadım. Ekteki resimde görülen yay bölümünü en kolay nasıl çıkarabiliriz.

IMG_20210620_193345142be5db191a2e4a.jpg
IMG_20210620_19363637a21935c4018424.jpg

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam o büyük yayın üstünde bir sekman var ok işareti ile göstermişsiniz onu çıkarın tüm sistem yerinden çıkar. Aman dikkat edin gözünüze gelmesin. Aşağıya birde link bırakıyorum görsellerden bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

ramazankoc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler.
Segmanı biraz zorladım. Tabi doğal olarak çok sert yerine oturmuş durumda. Daha da zorlayacağım.
Sizin önerebileceğiniz kolay bir yöntem var mı?
Ayrıca anladığım kadarıyla ayna metal gövde üzerinde duruyor. Dış plastik sadece görsellik için. Haliyle içerideki metal kırıldı diye düşünüyorum.
İçerideki metalin malzemesi nedir. Demir, alüminyum gibi?
Eğer kırık veya çatlak ise kaynak yaptırabilir miyiz?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler.
Segmanı biraz zorladım. Tabi doğal olarak çok sert yerine oturmuş durumda. Daha da zorlayacağım.
Sizin önerebileceğiniz kolay bir yöntem var mı?
Ayrıca anladığım kadarıyla ayna metal gövde üzerinde duruyor. Dış plastik sadece görsellik için. Haliyle içerideki metal kırıldı diye düşünüyorum.
İçerideki metalin malzemesi nedir. Demir, alüminyum gibi?
Eğer kırık veya çatlak ise kaynak yaptırabilir miyiz?
Fotoya baktımda öncelikle yayı sıkıştırırsanız segman daha kolay çıkacaktır...Yay segmana baskı yapıyor bu yüzden segman zor çıkıyor gibi görünüyor...

• Beğen
Tepkiler: ramazankoc