Combo C Tahmini Masraf

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Kardeşimin aracı olan 2003 Opel Combo C Y17DT nin bakıma girmesi hakkında bir konu açmıştım ve aracı satmayı düşünüyorduk.Araç 190.000km de. Şu anda servisin fiyatı aşırı şişirdiğini düşünüp satmaktan vazgeçtik tamir yoluna gideceğiz. Bulunduğum yerde çok ufak bir sanayi var ve seçenek çok az. Bu yüzden fiyat konusunda sizlerden tahmin almak istiyorum. Liste çok uzun değil ama haliyle fiyat çok şişirilmiş. Listede direksyon kutusuda var fakat kullanırken rahatsız edecek gibi değil. Parça listesinde olan en yüksek fiyat bu parçada onu çıkartınca geriye listede şunlar kalıyor. (Opel Odak yetkili servisinin verdiği parça fiyatını da yanına yazacağım işçilik hariç)

Sorun : Radyatör ayağı kırık mavi dumanla ilgili ve silkelemesi. Sağ davlumbaz ayağı kırık. Yağ Radyatörü contası değişmesi gerek. Devirdaimi su kaçırıyor . İntercol hortumu hava filtresiyle turbo arasındaki hortum yağ kaçırıyor. Z torları bozuk salıncak burçları bozuk. motor yağ kapağı yağ kaçırıyor.

Parça Listesi

Turbo şarz hortumu (U) Y17DT 137 TL

Devirdaim oringi Y17DT 8.50 TL

Sıvı Conta 20 TL

Viraj demir z rotu 85TL

Salıncak burcu 95Tl

Yağ kapağı 42TL

Turbo hortumu Y17DT 270TL

Turbo hortumu üst Y17DT 339TL

Devirdaim 268TL

Motor Kulağı 100TL

Listede olmayan ve değiştirmeye gerek duymadığımız 1500TL lik birde direksiyon kutusu var. Bunu hariç tutarsak yukarıdaki liste aşağı yukarı 1400TL ye geliyor. işçilik bizi korkutuyor. Çünkü direksiyon kutusu dahil 6500Tl fatura çıkarttı odak bize. Bu listeyi güvenilir bir özel serviste yaptırsak tahmini bize kaça patlar? Aracın yağ yakmasını ve yağ kaçaklarını gidersek yeter.Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yağ yakması garanti değil ki bu liste ile. Motora girersen 4-5000tl daha eklersin.
Direksiyon kutusu zamanla kötüleşecektir.

Toplamak için Corsa c arıyorum, çoğu berbat durumda.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ yakması garanti değil ki bu liste ile. Motora girersen 4-5000tl daha eklersin.
Direksiyon kutusu zamanla kötüleşecektir.

Toplamak için Corsa c arıyorum, çoğu berbat durumda.

:( o kadar çıkar mı masraf ya abi sen olsan ne yapardın satar mıydın? araba çalışıyo 1 2 3. viteste gazdan aniden çekince silkelemesi hariç kullanırken birşey hissettirmiyo 4000 5000 gibi bir masrafı karşılayamayız veya böyle binsek yağ eksildikçe koysak ilerde çok büyük bi sorun açar mı başımıza?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
fiyatlar şişirilmiş 20 liraya sıvı contamı olur 5 lira bişe

1.3 cdtı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar uçmuş direksiyon kutusu 200 tl