sabahları zor çalışma

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanıyor ve gaz yemıyorsa seyır halındeyken stop edıyorsa sorun egr
arıza lambası yanmıyor-gaz yemesi ile ilgili problem yok-ama seyir halinde özellikle de değişim için debriyaja basmayla beraber ( yokuş aşagı yukarı hiç farketmiyor ) stop ediyor - akabinde de hemen çalışıyor ve hiç sorunsuz gidiyorsa ne olabilir

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanmıyor-gaz yemesi ile ilgili problem yok-ama seyir halinde özellikle de değişim için debriyaja basmayla beraber ( yokuş aşagı yukarı hiç farketmiyor ) stop ediyor - akabinde de hemen çalışıyor ve hiç sorunsuz gidiyorsa ne olabilir
kesinlikle egr ayrıca kelebek boğazınıda temizlet benimde arıza ışığı yanmıyodu ama debraja basınca neredeyse stop edecek gibi oluyodu

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle egr ayrıca kelebek boğazınıda temizlet benimde arıza ışığı yanmıyodu ama debraja basınca neredeyse stop edecek gibi oluyodu
yeni değişti... değişimden önce çekici ile alındı...arıza lambası yanıyor marsa basınca calışıp gaz yemeyerek tekrar sönüyordu...
egr ile alakası pek yok yani...

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer sorunlar vardı. Geçen cuma artık çalışamadı kaldı araç yerinde boğulup gibi oluyordu rölantide çıldırıyordu ibre. Birde eksozdan kesik kesik öksürüyordu.Sonra EGR'yi değiştirttim şimdi gaz vermeden tek kontakta çalışıyor.

uralhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yanıyor ve gaz yemıyorsa seyır halındeyken stop edıyorsa sorun egr

kususra bakmayın konuyu açtım ama ancak nete girebildim , ustam aracımda kesinlikle arıza lambası yanması yada seyir halinde stop etme gibi bir durum şu ana kadar olmadı , bu sorun aşağı yukarı 3 aydır var belki ilk aşamlarıdır zamanla belki dediğiniz probler çıkabilir, ama sonuç olarak dizel araçlar bile tek marşta canavar gibi çalışıyorken opellerin çalışmaması çok can sıkıcı , hangi nedenden olursa olsun bence kronik bir sorun bu yani aracın dizaynı ile ilgili , aracım 3 yaşında şu an düzltilse bile demekki her 3 yılda bir bu sorunu yaşayacaz malesef , yani sorun kronik :)

parcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni Sorun Ben De De Vardi.ateşleme Bobini Değişince Düzeldi