Sabah ilk marşta çalışmama sorunu

Joker_

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2009 1.4 corsa sahibiyim aracım sabahları ilk marşı çok zorlanarak ve uzatarak çalışıyor, sonrasında akşama kadar 50 defa marş bassanız çalışıyor, gitmediğim usta yetkili servis kalmadı ne dedilerse değiştirdim ama olmadı birde sorunu bazen yapıyor bazen yapmıyor.

Akü Sıfır aldım varta 72ah
benzin pompası değişti
bujiler değişti(GM)
Bobin Değişti (BOSCH)

ama aynı sorun devam ediyor ve bunu her gün yapmıyor servise bırakıyorum sabah basıyorlar marşa normal akşam alıyorum ertesi gün yine aynı sorun oluyor. başından böyle bir şey geçen varmı bir öneriniz varmı ben artık yoruldum iş yerinden izin alıp alıp arabayla uğraşmaktan kimse çözemiyor sorunu.

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2009 1.4 corsa sahibiyim aracım sabahları ilk marşı çok zorlanarak ve uzatarak çalışıyor, sonrasında akşama kadar 50 defa marş bassanız çalışıyor, gitmediğim usta yetkili servis kalmadı ne dedilerse değiştirdim ama olmadı birde sorunu bazen yapıyor bazen yapmıyor.

Akü Sıfır aldım varta 72ah
benzin pompası değişti
bujiler değişti(GM)
Bobin Değişti (BOSCH)

ama aynı sorun devam ediyor ve bunu her gün yapmıyor servise bırakıyorum sabah basıyorlar marşa normal akşam alıyorum ertesi gün yine aynı sorun oluyor. başından böyle bir şey geçen varmı bir öneriniz varmı ben artık yoruldum iş yerinden izin alıp alıp arabayla uğraşmaktan kimse çözemiyor sorunu.
Aracınızın lpg sisteminde sorun olabilir. Lpg regülatörü bozuksa aracın boğulmasına ve sabahları geç çalışmasına neden olabilir. Aracınızı benzinde kullanın ve en son bıraktığınızda benzinde olsun. Sonra sabah tekrar deneyin. Eğer sorunsuz çalışırsa kesin lpg sisteminde. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Joker_

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
aracın ilk LPG den şüphelendiğimiz için regülatörü değiştirdik, sonrasında sorun devam edince tank üzerinden vanasını kapattım ve arabayı benzine aldım yinede ara sıra yapıyor, her gün yapmıyor bazen 3 gün yapmıyor sonra yapıyor
Aracınızın lpg sisteminde sorun olabilir. Lpg regülatörü bozuksa aracın boğulmasına ve sabahları geç çalışmasına neden olabilir. Aracınızı benzinde kullanın ve en son bıraktığınızda benzinde olsun. Sonra sabah tekrar deneyin. Eğer sorunsuz çalışırsa kesin lpg sisteminde. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aracın ilk LPG den şüphelendiğimiz için regülatörü değiştirdik, sonrasında sorun devam edince tank üzerinden vanasını kapattım ve arabayı benzine aldım yinede ara sıra yapıyor, her gün yapmıyor bazen 3 gün yapmıyor sonra yapıyor
Benzin regülatörüne baktınız mı peki? Benzini geri kaçırıyor olabilir

Joker_

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
ona bakmadık, benim araçta geri dönüş valfi depo içinde galiba (pompa değişirken tek hortum bağlantısı vardı üstte), burada ustalarda pek bilgide yok o daha zor oluyor, valf tam nerede söylerseniz veya resim atarsanız ustaya göstereyim değiştirelim
Benzin regülatörüne baktınız mı peki? Benzini geri kaçırıyor olabilir

omercn_ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Cotsa
ona bakmadık, benim araçta geri dönüş valfi depo içinde galiba (pompa değişirken tek hortum bağlantısı vardı üstte), burada ustalarda pek bilgide yok o daha zor oluyor, valf tam nerede söylerseniz veya resim atarsanız ustaya göstereyim değiştirelim
Corsa hakkında bir bilgim yok maalesef. Bir tanıdığımızın aracında öyle bir sorunla karşılaştık o zaman benzin regülatöründen çıkmıştı sorun. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benzin Basıncını kontrol edin 4 olması lazımdı basıncın öyle hatırlıyorum onun altında bi basınç gönderiyor ise araç zorlar zorlar 2-3 marştan sonra gerekli basınç oluşur ilkinde olusmasi gereken basınç ı 2-3 marşta yapar bence basınç a bakılmalı yakıt basınç’ı

Joker_

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
arızanın sebebi LPG imiş beyler LPG vanasını tanktan kapatınca hiç sorun yok açınca aynı sorun oluyor, regülatör değişti düzelmedi, enjektörleri müsait zamanda değiştiricem enjektör kaçırıyordur başka şansı yok dedi usta, uzun zamandır benzinde biniyorum hiç yapmadı, sorun tamamen LPG yani

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Alfonso