1994 Model A Kasa Vectra Sabah Çalışmama Sorunu

sefaylmz61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
LPG'li aracımı normalde gazda kullanıyorum fakat aracımı akşam bırakacağım zaman benzine alıp o şekilde park ediyorum. Sonrasında sabah aracıma tekrar bindiğimde ve özellikle soğuk havalarda maalesef çok zor çalışıyor ya da çalışmıyor ve vurdurmak zorunda kalıyorum. Marşa birkaç kez bastıktan sonra benzinden lıkır lıkır sesler geliyor. Sonrasında nadir de olsa çalıştığı oluyor. Aracımı gazda park edip sabah çalıştırmak istediğimde ise araç marşı ilk basışlarda çok daha canlı yiyor ama kesinlikle çalışmıyor. Aküyü bitiriyor ve yine vurdurmak zorunda kalıyorum. Aracımı rahat bir şekilde istediğim yere bir türlü park edip aracımdan ayrılamıyorum. Sürekli olarak vurdurabilecek yer bakıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan inanılmaz derecede destek bekliyorum.

sefaylmz61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Türkiye... Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa...

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lpg regülatöründen, emme manifolduna giden bir hortum var. regülatör/beyin bozuksa aracı benzine alsan bile burdan manifolda gaz kaçağı olur ve araç boğulur çalışmaz.

akşam park ettiğinde bu hortumu sök ve sabah marş yaparak dene.

sefaylmz61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
lpg regülatöründen, emme manifolduna giden bir hortum var. regülatör/beyin bozuksa aracı benzine alsan bile burdan manifolda gaz kaçağı olur ve araç boğulur çalışmaz.

akşam park ettiğinde bu hortumu sök ve sabah marş yaparak dene.
LPG beyninden manifolta giden bir hortum yok karbiratöre giden boru var sanırım. Tüp beyni bozuk olsa normalde benzinde giderken de araba boğulur ve silkeleme yapmaz mı?

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç 1.8 karbüratörlü mü ?
gaz kesiciler tam kapatmıyor olabilir. yine aynı şekilde gaz sızdırdığı için motoru boğuyor olabilir.

sefaylmz61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Evet, 1.8 düz motor karbüratörlü... Çalışıp araç ısındıktan sonra sorun olmuyor. Tek marşta alıyor. Ama soğuyunca yine aynı sorun oluyor.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benzer problem bende de vardı, yazın gaz kesiciyi değiştirince düzeldi.
birde lpg beyni üzerindeki rölanti ayar vidası denilen sabit gaz akışını sağlayan vida çok kısık ise yine ilk çalışmada sorun olabilir.

senin sorun motor soğuyunca mı araç bekleyince mi ? bence gaz kesiciye bir baktır derim.

sefaylmz61

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Araç bekleyip motor soğuduğu için oluyor maalesef... Örneğin yazın İzmir'de hiç sorun yaşamadım. Gazda bile sürekli çalıştı. Ama Trabzon'da veya soğuk havada gazda kesinlikle çalışmıyor, benzinde de bazen nadir de olsa çalışıyor.