Sabah geç çalışıyor

efkar

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar benim 2004 Vectra sabahları çalışmıyor sanayiya götürdüm benzin pompası bujiler değiştirdim tekrar aynı beş on denemede sonra çalışıyor usta bilgisayara bağlamıs gaz pedal arızası vermis arzayi silince araba çalışmış sizce gaz pedal danmi dir yoksa başka bi şeyden dir😔😔

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracın eski araçlar gibi gaz pedalına basarak yani gaz vererek çalıştırılan araçlardan değil.bu yüzden pedaldan olması imkansız.ancak buna bağlı olarak boğaz kelebeginden olabilir.soyle ki boğaz kelebeği motor soğuk iken tam açık konumda durur.amac daha çok havanın silindire dolmasını sağlamak.boylece ilk ateşleme kolay oluşur.motor ısındıkça boğaz kelebeği konum sensörü motor ısı sensorunden aldığı bilgilere göre konumunu ayarlayarak kısılır.bu da motorun rolantideki en ekonomik verisi demektir.buyuk ihtimal senin aracın boğaz kelebeği konumu bozuk.ya ayarı kaçtı,ya da kirlendi.temizlenip adaptasyon yapilmasi sorunu çözer.

efkar

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
Valla hocam artık bı motor kaldı en son motor inecek sorunu bulamıyorlar artık sanayı ya git gel bı haller oldu bana