astra G geç çalışma problemi :(

orhanbfb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2006 model astra g twinport sorun şu şekilde ;

araç soğuk iken (örn: sabahları ) tek hamlede çalışıyor ancak araç sıcak iken belli bi yere gidip gelince tekrar çalıştırmaya çalıştığımda gıv gıv gıv sesi geliyor geç çalışıyor

yapılan işlemler ....

Benzin pompası değişti
benzin filtresi değişti
bujiler değişti
yakıt katkı maddesi katıldı enjektörleri temizlesi için....
elektrik aksamı kontrol edildi hiçbir problem yok
bilgisayara bağlandı hiçbir arıza yok
AMA GEÇ ÇALIŞIYOR

Not : araç lpg'li (atiker) lpg servisi araçta lpg ile ilgili hiçbir sorun yok diyor.Zaten araç ilk çalıştığında benzin ile çalışıyor. Şuan lpg devre dışı yine aynı sorun yapıyor lütfen yardım...

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik aksam,buji,benzin pompasinda sorun olsa idi ilk calistirmadada randiman alamazidiniz.
Sorun yaglarda olabilir mi?
Son zamanlarda yağ eklediniz mi hiç araca?
Fazla gelmis olabilir mi?
Lifte kaldirip yag kacagi var mi bi kontrol edermisiniz?
Sicakken gec calismasini mekanik
Bir ariza olarak gormemek lazim diye dusunuyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Bende de aynısı var muhtemelen şu benzin buharını tutan bölme var ya onun kömürü yıllar içinde işlevini kaybediyor ondan kaynaklanıyor

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

orhanbfb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik aksam,buji,benzin pompasinda sorun olsa idi ilk calistirmadada randiman alamazidiniz.
Sorun yaglarda olabilir mi?
Son zamanlarda yağ eklediniz mi hiç araca?
Fazla gelmis olabilir mi?
Lifte kaldirip yag kacagi var mi bi kontrol edermisiniz?
Sicakken gec calismasini mekanik
Bir ariza olarak gormemek lazim diye dusunuyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hocam kontrol edildi yağ kaçağı yok . Yağı 4 ay önce değişti problem 2 haftadan bu yana var. :(

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıın subapları yanık subaplar sıcakken kacırıyor.sürekli başımıza gelen bir sorun silindir kapağı sökülüp subaplar ve gaydları değişecek

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracın lpg gaz kesicilerini kontrol ettir benim 3 sene önce sattığım lagunada da aynı sorun vardı lpgde ileri zamanda sabahları bile geç çalışır bunu genelde lpg regülatör ü yapıyor gaz kesici bozuluyor zamanla kaçırmaya başlıyor ve araç stop haldeyken bile regülatör içindeki kalan gazı motora yolluyor ve lpg-benzin cakışması oluyor ve araç geç çalışıyor
Bunu anlamanın en kolay yolu aracı stop edince regülatörün hortumunu söküp gaz kokusu veya suyun içine koyup hortumu kabarcıklar çıkıyor mu bakmak bunu lpg ciye söyleyin
Ama sizde şöyle deneyebilirsiniz aracı lpgde stop edip biraz zaman sonra calismiyor dediniz ya aracı lpgde kullanıp stop ederken benzinde 10 saniye rolanti de çalışsın ve stop edin sizin söylediğiniz vakit içinde tekrar çalıştırın böylede geç çalışıyorsa bagajdaki lpg tankının vanasını kapatın birde öyle deneyin ama mutlaka lpg ciye baktırın dediğim yeri

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuanda kullandığım araçta lpg regulator u kaciriyordu. lpg stop edince motora gelmemesi gerekir. regulator gazı tutmAyınca hem gaz hemde benzin gelip aracı boğuyor. lpg tamamen bitip bir süre benzinde kullanırsanız sıkıntı lpg de mi aracın kendindemi belli olur.
lpg hiç yokken benzinde de aynı sıkıntıyı yapıyorsa sıcaklık sensörü değişmesi gerekiyor. (ismini tam doğru mu hatırladım bilmiyorum ama bir arkadaşın aracında ayni durum vardı sorunun lpg de değildi sıcaklık sensörü değişti düzeldi. )

orhanbfb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıın subapları yanık subaplar sıcakken kacırıyor.sürekli başımıza gelen bir sorun silindir kapağı sökülüp subaplar ve gaydları değişecek

eyvallah hocam yarın bi ona da baktıracam

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:33 ----------

şuanda kullandığım araçta lpg regulator u kaciriyordu. lpg stop edince motora gelmemesi gerekir. regulator gazı tutmAyınca hem gaz hemde benzin gelip aracı boğuyor. lpg tamamen bitip bir süre benzinde kullanırsanız sıkıntı lpg de mi aracın kendindemi belli olur.
lpg hiç yokken benzinde de aynı sıkıntıyı yapıyorsa sıcaklık sensörü değişmesi gerekiyor. (ismini tam doğru mu hatırladım bilmiyorum ama bir arkadaşın aracında ayni durum vardı sorunun lpg de değildi sıcaklık sensörü değişti düzeldi. )

lpg servisi araçta lpg ile ilgili herhangi bi sıkıntı yok diyor araç benzin ile çalıştığı için o tanıya varıyorlar sıcaklık sensörünü de deneyeceğim yarın olmazsa yapacak hiçbir işlem kalmayacak gibi :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:38 ----------

Aracın lpg gaz kesicilerini kontrol ettir benim 3 sene önce sattığım lagunada da aynı sorun vardı lpgde ileri zamanda sabahları bile geç çalışır bunu genelde lpg regülatör ü yapıyor gaz kesici bozuluyor zamanla kaçırmaya başlıyor ve araç stop haldeyken bile regülatör içindeki kalan gazı motora yolluyor ve lpg-benzin cakışması oluyor ve araç geç çalışıyor
Bunu anlamanın en kolay yolu aracı stop edince regülatörün hortumunu söküp gaz kokusu veya suyun içine koyup hortumu kabarcıklar çıkıyor mu bakmak bunu lpg ciye söyleyin
Ama sizde şöyle deneyebilirsiniz aracı lpgde stop edip biraz zaman sonra calismiyor dediniz ya aracı lpgde kullanıp stop ederken benzinde 10 saniye rolanti de çalışsın ve stop edin sizin söylediğiniz vakit içinde tekrar çalıştırın böylede geç çalışıyorsa bagajdaki lpg tankının vanasını kapatın birde öyle deneyin ama mutlaka lpg ciye baktırın dediğim yeri

lpg servisi dediğiniz gibi herşeyi denedi araçta lpg ile ilgili bi sıkıntı olmadığını söyledi garip bi durum ama sorun ne bilen yok bi türlü anlamadım...

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg ustası nasıl kontrol etti bilmiyorum ama ben bu regülatör arızasını bulana kadar bikaç defa motor ustam ve lpgci arasında gidip geldim. motor ustam kesinlikle aracın kendinde sıkıntı yok diyor lpg ci sistemde sıkıntı yok arabada bişey var diyor.
en sonunda benzinde düzgün çalışan bir araba lpg yi kullanınca geç çalışıyor sıkıntı lpg de diye ısrar edince bir arkadaşını arayıp bilgi aldı ve regülatörü değiştirip deneyelim dedi. değiştirince düzeldi.
lpg sistemine program atarken yapılan bir yanlış benzin sisteminide bozuyor. bende bu geç çalışma sorununu çözdükten bir süre sonra gaz filitresini uzunsure değiştirmedim diye değiştireyim dedim. bide ayar yaptılar güya. sonra araç ilk çalıştırmada benzinde gaz yememeye başladı. sabah aracı çalıştırıyorum gaza basıyorum hatta dip gaz yapıyorum arabada tık yok yerinden kalkacak kadar bile gaz yemiyor. 30-40 saniye sonra normale dönüyordu. uzun süre aracın benzin enjektörü bozuk diye değiştirmek için fırsat kollarken yine bi lpg ciye denk geldim. durumu söyleyince bi ayar yaptı. bilgisayarda görünen benzin zamanlamasına göre lpg zamanlamasını eşitleyip şimdi dene bi dedi ve araç düzeldi.
lpg sisteminde yapılan yanlış bir ayar benzin zamanlamasınıda bozduğundan araç hepten afallayabiliyor.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lpg ustası nasıl kontrol etti bilmiyorum ama ben bu regülatör arızasını bulana kadar bikaç defa motor ustam ve lpgci arasında gidip geldim. motor ustam kesinlikle aracın kendinde sıkıntı yok diyor lpg ci sistemde sıkıntı yok arabada bişey var diyor.
en sonunda benzinde düzgün çalışan bir araba lpg yi kullanınca geç çalışıyor sıkıntı lpg de diye ısrar edince bir arkadaşını arayıp bilgi aldı ve regülatörü değiştirip deneyelim dedi. değiştirince düzeldi.
lpg sistemine program atarken yapılan bir yanlış benzin sisteminide bozuyor. bende bu geç çalışma sorununu çözdükten bir süre sonra gaz filitresini uzunsure değiştirmedim diye değiştireyim dedim. bide ayar yaptılar güya. sonra araç ilk çalıştırmada benzinde gaz yememeye başladı. sabah aracı çalıştırıyorum gaza basıyorum hatta dip gaz yapıyorum arabada tık yok yerinden kalkacak kadar bile gaz yemiyor. 30-40 saniye sonra normale dönüyordu. uzun süre aracın benzin enjektörü bozuk diye değiştirmek için fırsat kollarken yine bi lpg ciye denk geldim. durumu söyleyince bi ayar yaptı. bilgisayarda görünen benzin zamanlamasına göre lpg zamanlamasını eşitleyip şimdi dene bi dedi ve araç düzeldi.
lpg sisteminde yapılan yanlış bir ayar benzin zamanlamasınıda bozduğundan araç hepten afallayabiliyor.

Aynı sorun bende de vardı sıcaklık sensörü benzin pompası 2 sefer değişti yine duzelmedi 1 ay uğraştım bu sorunu çözmek için bir lpg ciye git bi ustaya git ondan sonra lpg yetkili servisini aradım adamlar regülatör dedi bende kendim baktım hortumu söktüm gerçekten gaz kaçırıyor motora gittim lpg regülatörü taktırdım lpg servisinde aracım 2001 2.0 motor lagunaydı aracım o zaman 600 tl para harcadım bu sorunu çözmek için benim araçta sabah çalışmayı bile etkiliyordu hatta video bile çektim hortumu suyun içine sokup net belli oluyordu videonun linkini atacam buraya

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:32 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:58 ----------

Linkini paylaşamadım youtube kapalı olduğu için youtube ye girenler lpg regülatör arızası desin çıkar