Run Flat

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar sorayım..

lastik basınç göstergesi bazı opellerde var sonradan takılabiliyor mu?

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebay de satılıyor opel için olmasa bile blutooth yolu ile içerdeki alıcya haber veriyor oda sesli görsel ikaz veriyor

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam dostlar.

cumartesi günü 100 km/sa ile giderken sol ön teker gümledi araçta 4 kişiydik, Allah'tan arkadan gelen araç yoktu yolun solunda emniyet için ayrılmış 70-80 cm'lik bir kısım vardı oraya kontrollü şekilde durmayı kazasız belasız başardım.

lastik iç yanaktan komple yarılmış sebebi tespit edemedik ama sanırım delindi hava kaçırdı üstünde yürüyünce de yarıldı. neyse ucuz atlattık.

hikayesi çok uzun bütün olan biteni yazmayım sonuç olarak 16" Vectra C kasa 5 kollu jantını taktım araca çıkma ve çok temiz bütün teknik özellikler birebir uygun ve OPC janttaki bijon kapakları ile jant göbeği bile tam oldu geçici olarak 4 adet çıkma 205/55/16 lastik taktık yürüdük.

şimdi 16" jantlar kalıcı onlar için lastik bakıyorum.
205/50/16 pek bulunmuyor lastik çapı 4,9 mm küçülüyor.
205/55/16 çeşit sınırsız lastik çapı 15,9 mm büyüyor.
bunlar %3 değişim payı içinde.

benim içimden 205/55/16 RUN FLAT lastik almak geçiyor (başıma gelen olaydan sonra gözüm korktu) ancak run flat lastik kullanan arkadaşlar yardımcı olsun bu lastikler normal lastiklere göre SERT Mİ acaba???

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaşın golf de var şu çakmaklığa takılanlardan dakka başı ötüyor :D oda kapattı sistemi en sonunda :D

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam dostlar.

cumartesi günü 100 km/sa ile giderken sol ön teker gümledi araçta 4 kişiydik, Allah'tan arkadan gelen araç yoktu yolun solunda emniyet için ayrılmış 70-80 cm'lik bir kısım vardı oraya kontrollü şekilde durmayı kazasız belasız başardım.

lastik iç yanaktan komple yarılmış sebebi tespit edemedik ama sanırım delindi hava kaçırdı üstünde yürüyünce de yarıldı. neyse ucuz atlattık.

hikayesi çok uzun bütün olan biteni yazmayım sonuç olarak 16" Vectra C kasa 5 kollu jantını taktım araca çıkma ve çok temiz bütün teknik özellikler birebir uygun ve OPC janttaki bijon kapakları ile jant göbeği bile tam oldu geçici olarak 4 adet çıkma 205/55/16 lastik taktık yürüdük.

şimdi 16" jantlar kalıcı onlar için lastik bakıyorum.
205/50/16 pek bulunmuyor lastik çapı 4,9 mm küçülüyor.
205/55/16 çeşit sınırsız lastik çapı 15,9 mm büyüyor.
bunlar %3 değişim payı içinde.

benim içimden 205/55/16 RUN FLAT lastik almak geçiyor (başıma gelen olaydan sonra gözüm korktu) ancak run flat lastik kullanan arkadaşlar yardımcı olsun bu lastikler normal lastiklere göre SERT Mİ acaba???

bizim arkadaşın golf de var şu çakmaklığa takılanlardan dakka başı ötüyor :D oda kapattı sistemi en sonunda :D

alper geçmiş olsun.. tesadüf aynı şey bende de oldu yağmurlu havada su çukuru ve sol ön teker..:D ama şükür bizde bişey yok.. çünkü alırken yanak desteği en fazla lassa impetus sport da görüp almıştım..;) ben şu anda 205/50/16 kullanıyorum.. sana da tavsiye ederim.. run flat lastikler biraz daha etli oluyor ve sensörle takılması gerekiyormuş.. çünkü lastiğin havasının indiği anlaşılamıyabiliyormuş.. sensör olayı da hakanın bahsettiği gibi oluyor..

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonradan sensör takmak için ABS beyninin değişmesi gerekiyor diye biliyorum.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonradan bu sistem yapılıyor.Siteden Recep isimli kullanıcı Astra H aracına yapmıştı.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sensör olayı şart değilse run flat alıcam lastik gümlemez en azından inerse de belli olur ya bence 1400 kg araba...

sağolun arkadaşlar bakıcam bi çaresine artık :)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205/50/16 sorduğum hiçbir yerde stok yok getirtiriz dediler bir de yanaklar ince geldi gözüme fotolarda.

205/55/16 Lassa Impetus Revo 91V aldım 165 TL.
205/55/16 sebil gibi lastik ölçüsü her yerde var içim rahat yani.
run flat sert olur takması sökmesi bile zor dediler gözüm yemedi.

Lassa yol yardımı tel no kaydettim artık stepne bu numara :)