Run Flat

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu run flat lastikler hakkında; benim bildiğim esneklik kabiliyeti belli bir basıncın altında gözle anlaşılamaz olması nedeniyle lastik basınçlarını gösteren araçlarda kullanılabileceği yönündedir..
michelin ana bayii benim 45 yanak olan lastiklerin yerine bundan takamıyacağımı söylediler.. ki aracımında ne yazık ki tüm opc'lerde olmadığı üzere stepne lastiği yok onun yerine tamir kiti var..

1-lastik basınç göstergesi bazı opellerde var sonradan takılabiliyor mu?

2-bu gösterge olmasa da run flat lastik takmanın ne zararı var?

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Run Flat ile basınç sensörünün bir arada olması bildiğim kadarıyla Avrupa da yasal bir zorunluluk.
Teknik olarak ; Run flat lastikte basınç sensörü olmaması durumunda havası boşalmaya başlamış lastiği hissedemediğin an tehlike arzedebilir.
Lastiğin , yanakları üzerinde halen yolalıyor olmasından dolayı seni yanıltıp sürüş güvenliğini riske atmamak açısından bir zorunluluk diye biliyorum.Sen yine de araştırmaya ve gerekirse üreticilerden bilgi edinmeye çalış.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
run flatlarda hava kalmadığı zaman gene aşşağı iniyorlar baya... deformasyon gözle görülür biçimde oluyor... sürekli dikkatli olursanız bir sorun olmaz bence...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Run Flat ile basınç sensörünün bir arada olması bildiğim kadarıyla Avrupa da yasal bir zorunluluk.
Teknik olarak ; Run flat lastikte basınç sensörü olmaması durumunda havası boşalmaya başlamış lastiği hissedemediğin an tehlike arzedebilir.
Lastiğin , yanakları üzerinde halen yolalıyor olmasından dolayı seni yanıltıp sürüş güvenliğini riske atmamak açısından bir zorunluluk diye biliyorum.Sen yine de araştırmaya ve gerekirse üreticilerden bilgi edinmeye çalış.

emre aciklamayi yapmis herhangi bir eklemeye gerek yok..;) benim bildiklerimde bu dogrultuda..

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h vectra c zafira b corsa d bu araçlarda sistemin alt yapısı var ama lastik içi sensörler ve algılayıcılar epey pahalı malzeme

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuz yollu sistemler satılıyor ama ne derece sağlıklı bilemem:confused:..

sonradan takılıp takılmaması konusunu araştıracağım sonuçta lastik run flat olmasada lazım birşey..

Son düzenleme:

Batucan T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.megachips.org
jantınız runflat lastiğe uygun mu? runflat lastik takılcak jantlarda farklı....

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabri abi ben de lastik baktım :) yeni alacaktım ama sonradan gerek olmadığına karar verildi serviste önler arkalar yer değişti.

Kumho müşteri merkezini aramıştım oradan biriyle konuştum sizin araca olmaz dedi neden olmazmış dedim pek açıklayamadı bmw ve mini cooper gibi arabalar kullanıyor dedi, bu lastiklerin yanakları sert olur dedi sizin ön takımı falan bozar dedi ama bizim arabayı bilmiyor ben de uğraşmadım anlatmaya hee dedim geçtim zaten mevcut lastikler 40 psi daha ne kadar sert olacak bilemem sen de ara istersen...

Kumho KU31 Run Flat 205/45/17 lastikturk.com sitesinde 173 TL fiyatı oraya da sorabilirsin hangi araçlar kullanıyor diye.

ben aslında Lassa Impetus Sport alıcam 215/45/17 ama bizim ön tarafta yay yuvasına sürter gibi görünüyor parmak bile sığmıyor oradan...