Rolantide ve dip gaz da titreme

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım rolantide titriyor titreme sürekli değil ancak bazen bolca yapıyor
sakin kullanımda sıkıntı yok yada anlasılmıyor rolantide aracın sanki elektriği kesiliyor yada yakıt gitmiyor gibi bi durum oluyor araba baya baya tekliyor
birde dip gaz yapıncı kesip bırakıyor araç dip gazda ki kesikliği daha öncede yapmıstı bujileri değismistim düzelmisti su an bujiler sıfır yinede yapıyor
aracımın motorunu yeni yaptırdım conta sekman piston ve honlama yapıldı ilk 1000 km ( 1 ayda ) hiç olmadı 3 haftadır baya baya yapıyor arıza lambası yanmıyor. Aracın benzin filtresini hiç değismedim aklıma bobun ve buji geliyor buji yeni bobinde de lamba yanar diyorlar yanmıyor
Arkadasllardan yardım bekliyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızı ilk çalıştırmada, motor lömbür lömbür aşırı sallantılı mı çalışıyo su motoru gibi? gaza biaz bastıkla kendine geliyor mu?

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalısmada soğukken jikle devrede oluyor devirli çalısıyor sallantı pek hissetmiyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor soğuk iken mi yapıyor sırf?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor tekleme sallantılı çalışma ya otor sıcaklığı sensoru yada ateşleme tabii labda sensorunda sorun yoksa arıza kodu varmı?

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuktada yapıyor sıcaktada farketmiyor benzinde daha az yapıyor ama yapıyor neticede arıza kodu falan yok lamba yanmıyor dip gaz yemiyor araba bi tutukluk yapıyor birden açıyor devir çıkıyor takılıyor bi yerde sonra tekrar çıkıyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filitre ile boğaz arası yırtık felan yok değilmi? yanlış hava almıyor yani?
soğuk iken baris sıcak iken hafi belli ediyor takılıyor sonra birden gaz yiyor bujileri söküp baksan bir?

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi usta baktı bi problem göremedi bujilerim daha 2000 km olmadı
hava filtresi ile ile gaz kelebeği arsı dediğin yer neralde tekrar baktırayım bakalım ne olur bazen sık sık yapıyor bazen ara ara yapıyor

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıkıntı motor yapıymadan önce vardır motor yapıldıktan sonra bi süre hiç yapmadı ama o dönem genelde benzinle kullandım simdi benzindede yapıyor gazda da ama sanki gaz ile daha sık yapıyor

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru yaptırdıktan sonra yani teklemenin olmadığı zamanlar benzin depom yarının üstündeydi komik ama onla ilgili olabilir mi bu aksam fulleyeyim demeye dilim varmıyor ama yarıyı devireyim bakalım ne olur