rölantide dalgalanma ve gaz kesme

utopia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar aranıza yeni katıldım ve benim yetkili servisim tarafından bulunamayan bir sorunum var. Aracım 2006 model Astra H 1.3 CDTI Cosmo ve genellikle sabah çalıştırmalarımda rölantide dalgalanma yapıyor bir süre sonra gidiyor fakat hareket halinde düşük devirlerde silkeleme ve gaz yememe,kesme yapıyor. Fakat servise götürdüğümde sürekli birşey yok biz denedik diyorlar ama ben 4. senemdeyim ve sürekli aracımı kullanan biriyim ve bunu fark ediyorum. Forumda araştırmalarıma göre egr valfı'ndan olabilir diyorlardı onuda söküp temizlettirdim ama sorun hala devam ediyor. Ustalar yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılar...

NOT: Kesinlikle bu durumda da arıza lambası yanmıyor. Yani sorun tech2 ile tespit edilemiyor.

Son düzenleme:

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
hoş geldin ama üye arşivinde kendini tanıtmalısın..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr yi iptal ettir.temizletince bişe değişmez motoru kurum doldurmaya devam ediyor sonuçta

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi cihazla iptal ediyorlar bi sorunda olmaz hangi servis dediyse halt etmiş başka yetkili servise gidin yada özel servise gidip iptal ederler . hem söktürüp temizletin hemde yazılımla iptal ettirin. Ustalar parametleri kontrol etmiyorsa potansiyometre gaz kelebek açıları vs. belki sorun potansiyometredendir diyecem ancak arıza lambası yakmıyor diyorsunuz parametrelerin kontrol edilmesi gerek bence servisinizi değiştirin derim ben. Umarım enjeksiyon beyninde sorun çıkmaz mazot püskürtme avansından dolayıda olabilir tabi parametrelere bakılabiliniyorsa bakılması gerek.

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr iptal olursa problem olmaz. problemin geçmez ise turboyu ihtimaller arasına kat. iyi anlayan biri açmadan turbodan olup olmadığına karar verebilir.

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşe ilk önce servisini değiştirmek ile başlayın. Sonrada Murat Gazihan 'a bir danişın derim.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr iptal olursa problem olmaz. problemin geçmez ise turboyu ihtimaller arasına kat. iyi anlayan biri açmadan turbodan olup olmadığına karar verebilir.

Polat abi astralarda sanırım geometrili turbo vardı ve turboya bağlı olan selenoid bi valf vardı sanırım ondan yapmaz diye düşünüyorum ancak o yapsa tüm devir aralığında yapar bence sorun başka.

utopia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bulundugum yerde pek opel servisi yok yetkili servis yani hem satıcı hemde servis olarak var ve aracım daha artı garanti de ondan dolayıda başka servise gitmek istemiyorum opel müşteri hizmetlerinede şikayet ettim aracı pazartesi servise getirmemi söylediler. farklı önerisi olan arkadaşlar varsada söyleyebilirler. saygılar...