Radyatörde kaçak!!

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyigünler , aracımda önce su vardı kışa girerken kırmızı antifiriz le değiştirdim fakat 1 aydır eksiltme yapıyor radyatörün altında ıslaklık oluyor artık bagaj da antifirizle geziyorum eksilttiçe dolduruyorum ayrıca motor çok geç ısınıyor kalorifer de geç ıstıyor 15dk sonra anca ısıtıyor o ısıda sadece camların buharını açıyor bu arada araç Corsa c easytronic 1.2 2004

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok uzun zamandır su ile çalışıyordu ise araç ,sistem küf pas kireç tutmuştur kireçlenme arttıkça genleşme yapar ve radyatör kenarlarında bulunan plastik yerleri çatlatır,antifiriz de oluşan pas küf kireç ne varsa temziler ve çatlayan çürüyen yerlerden su kaçakları meydana gelir....özellikle kırmızı antifiriz ile ilgili konu açmış arkadaşlar o konuyu da inceleyebilirsin.

senturkilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok uzun zamandır su ile çalışıyordu ise araç ,sistem küf pas kireç tutmuştur kireçlenme arttıkça genleşme yapar ve radyatör kenarlarında bulunan plastik yerleri çatlatır,antifiriz de oluşan pas küf kireç ne varsa temziler ve çatlayan çürüyen yerlerden su kaçakları meydana gelir....özellikle kırmızı antifiriz ile ilgili konu açmış arkadaşlar o konuyu da inceleyebilirsin.

Anladım peki radyatörü değiştirmeden tamiri mümkünmü kalorifer ısıtmasıyla alakası varmı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Anladım peki radyatörü değiştirmeden tamiri mümkünmü kalorifer ısıtmasıyla alakası varmı

2004 model araç değiştir kafan ağrımasın. Ne gerek var? Tamir filan iş değil.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kaçağın yerini tespit ettirmen gerekli belki hortum bağlantılarında basitçe çözülecek bir şey olabilir,kalorifer radyatörüde sistemin bir parçası.Geç ısıtma bence normal, havalar yeterince soğuk ben antalyadayım sabah erken saatlerde yola çıkıyorum dış ortam 6 derece civarında oluyor 06:30 saatinde ve 4-5 km sonra ancak sıcak üflemeye başlıyor sen Ankaradasın sanırım malum Ankara çok daha soğuk bir yer..Bence aracını iyi bir ustaya göster(sürekli antifriz eklersen bi süre sonra full antifriz olur belli oranda suda olması gerekir .Örn:Ortalama %50 su %50 Antifriz gibi)

Eğer kaçak radyatör ise şahsi fikrim yeni Radyatör takılması,tamiri varmıdır bilmiyorum ama varsada sağlıklı olmaz bence.
15 sene önce sanırım reno flash aracımda aynı sende olduğu gibi antifiriz sonrası plastik kısımlarından eksiltme olmuştu bakıra çevirmişlerdi bazı yerlerini ve bakır kazanla ömürlük olacağını söylemişlerdi bende yaptırdım aracı satana kadarda sağlam dı...ama değermi şu an için bilemiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle kaçağın yerini tespit ettirmen gerekli belki hortum bağlantılarında basitçe çözülecek bir şey olabilir,kalorifer radyatörüde sistemin bir parçası.Geç ısıtma bence normal, havalar yeterince soğuk ben antalyadayım sabah erken saatlerde yola çıkıyorum dış ortam 6 derece civarında oluyor 06:30 saatinde ve 4-5 km sonra ancak sıcak üflemeye başlıyor sen Ankaradasın sanırım malum Ankara çok daha soğuk bir yer..Bence aracını iyi bir ustaya göster(sürekli antifriz eklersen bi süre sonra full antifriz olur belli oranda suda olması gerekir .Örn:Ortalama %50 su %50 Antifriz gibi)

Eğer kaçak radyatör ise şahsi fikrim yeni Radyatör takılması,tamiri varmıdır bilmiyorum ama varsada sağlıklı olmaz bence.
15 sene önce sanırım reno flash aracımda aynı sende olduğu gibi antifiriz sonrası plastik kısımlarından eksiltme olmuştu bakıra çevirmişlerdi bazı yerlerini ve bakır kazanla ömürlük olacağını söylemişlerdi bende yaptırdım aracı satana kadarda sağlam dı...ama değermi şu an için bilemiyorum.

Zaten bu plastik ve alüminyum icat oldu mertlik bozuldu. Hep malzemeden çalınmasından dolayı parçalar kısa zaman içinde bırakıyor bende eski bir reno kullanıcısı olarak bakır idi. Maşallah uzunca yıllar aman vermeden kullanmaya devam et. Şimdi ki parçalar ya plastik yada alüminyum sonra en ufak darbede orasından burasından kaçırmaya başlıyor. Gözünü sevdiğim bakır...Bana mısın? Demez... Keşke bulsam da opele alsam ama nerede?

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık o eski ustalarda yokki bakır radyatörler olsun ,bakırada bi üç kaaat yaparlar :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Artık o eski ustalarda yokki bakır radyatörler olsun ,bakırada bi üç kaaat yaparlar :)

Oda ayrı bir dert ya. Eskiden adam tornavidayı alır aracın motoruna dayar kulağını da tornavidaya davar doktor edası için de motor dinlerdi. Şimdi ki ustalar ise tak fişi kayda bak sök tak sök tak başkada bir numara yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
c kasa araç ta kırmızı antifiriz olmaz .radyatörü değiştikten sonra mavi kullan