opel corsa c su eksiltme

mert35tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[FONT=&quot]Aracım opel corsa c 2006 1.4 twinport benzinli brc lpg kiti var

Aracım yaz aylarından beri ayda ortalama 500 ml su eksiltiyor.

aracı incelediğimde
*hararet yapmıyor.
*yağ yakma yok (yağa su karışma yok) Duman atma vs yok
*yedek su kapı kapağını yeni aldım
*yedek su kabı tabanından kaçırmıyor.
*yadek su kabında kırmızı bir tortu var (yağ gelme yok)
*su kabı tahliyeleri açık
*araç altına baktım hiç bir boruda kaçak yok
*ön tamponu söktüm radyatörde delik vs yok
*Radyatör kelepçleri düzgün kaçak yok
*lpg sisteminibütün bağlantılarını kontrolettim kaçak yok
*kalorifer hemen ısıtıyor
*klima düzgün çalışıyor
*araç içi ıslaklık yok
*Kalorifer sisteminde su kaçağı yok
lpg de ve benzinde ayrı ayrı kullandım çekişte bir problem yok

yokda yok
DELİRMEK üzereyim arkadaşlar malup kış ayları su ekle ekleye anti friz kalmadı araçta sıkıntı çıkacak diye korkuyorum açaba natfiriz su karışımı yapıpmı ekliyeyim
lütfen yardım edin:([/FONT]

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aynı durum bende de var, araç benzinliyken 9 ayda 3-4 milimetre su eksiltti ki o da zaten tahliyeden çıkan buhar. Ancak LPG taktırdıktan sonra 2 cm kadar eksilme oldu, nedenini ben de bulamadım.

büyük ihtimal LPG den dolayı sistemden su çekiyorlar ve T bağlantısı ile hortumlardan buhar halinde kaçış oluyor. Aracı bakıma götürdüğümde birer kelepçe daha taktıracağım LPG eklentilerine.

mert35tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg takıldıktan sonra su kaçağı olmadı 2 yıldırlpg var bende lpg borularını kontrol ettim kacakyok YD yarım litre eksiltiyor.

a.ozdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu eksiltme varsa kacakta vardır. Benim aractada 600 km de yarım litre şu eksiltmesi vardı tamircileri gittim baktılar kaçak bulamadilar ben ısrarla şu eksilttigini ve eksiltme oranını söyledim.
Soğutma suyuna çok az bici bici boyası attılar(bicibici adana da mesurdur bilmem bilir misiniz yaz aylarında yenilen nisasta ve buz karisimiyla yapilan bir yiyecektir)
Eksiltme olunca gel kaçak varsa kaçak yeri biyadan dolayı kırmızı kalir bizde kolaylıkla buluruz dediler tamam dedim.
Tekrar dediğim oranda şu eksiltme olunca doğru tamircime gittim aracı kaldırıp baktılar ve kalorifer çıkış hortumunun bağlantı yerinin kırmızı olduğunu gördük birkaç mudahaleyle olayı çabucak hallettiler şimdi eksilme falan yok

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mert35tr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende boya tarzı bir şey deniycem anca öyle buhar olrak kaçıyor sanırsam bir yerleden 1000km yol yaptım 1 damla eksiltmedi durduğu yerde eksiliyor araçtan sıvı kaçak testi için zatılan hazır bir sıvı var mıacaba ???

bulabilirsem gıda boyası falan atıcam ama zarar veririmi araca??

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bende boya tarzı bir şey deniycem anca öyle buhar olrak kaçıyor sanırsam bir yerleden 1000km yol yaptım 1 damla eksiltmedi durduğu yerde eksiliyor araçtan sıvı kaçak testi için zatılan hazır bir sıvı var mıacaba ???

Fek fazla bir şey arama kırtasiyeden normal kırmızı mürekkep al bir şişe işini fazlası ile görür. ;)

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence o su yolda eksiliyordur. motor sıcakken sıvı genleşir ve genleşme kabında su seviyesi 2-3 cm yukarıda gösterir. motor soğuyup genleşme bitince seviye aşağı iner. yani sizin araç hareket halindeyken su eksiltiyor aslında. o da büyük ihtimal buhar halinde LPG eklentilerinden atıyordur.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
devirdaim den kaçırıyor olabilir