radyatör su deposunda tortu

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abimde hyundai accent var. Yola çıkacaktı, arabaya bi bak eksiği var mi dedi.
Yedek su deposu dediginiz gibi simsiyah ve yağlı gibiydi. Kafama takıldı ve ustaya götürdüm, buna yağ mi karışmış diye sordum. Usta baktı ve normal dedi. Antifriz yağlı olur dedi. Abim bir aydır öyle kullanıyor.
Ama ben aracımda hiç karşılaşmadım.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

otomobilibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımda sureklı su eksıltıyordu. actım radyator suyunu bastım kırec cozucuyu. 10 dk mahalle aralarında turladım fan actı kapadı devırdaım calıstı su oldu camur gıbı. radyatorun alt hortunu soktum ustten bastım suyu ıcındekı su tertemız oldu. radyator su deposunuda sokup kumla ıcını bır guzel temızledım. ıkı tane hortumu patlattı onlarıda degıstırdım. arabada su eksıltmeyı kestı antıfrızıde yarı yarıya saf suyla koydum bır daha aracım su eksıltmedı motor eskısı gıbı ısınmamaya basladı.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımda sureklı su eksıltıyordu. actım radyator suyunu bastım kırec cozucuyu. 10 dk mahalle aralarında turladım fan actı kapadı devırdaım calıstı su oldu camur gıbı. radyatorun alt hortunu soktum ustten bastım suyu ıcındekı su tertemız oldu. radyator su deposunuda sokup kumla ıcını bır guzel temızledım. ıkı tane hortumu patlattı onlarıda degıstırdım. arabada su eksıltmeyı kestı antıfrızıde yarı yarıya saf suyla koydum bır daha aracım su eksıltmedı motor eskısı gıbı ısınmamaya basladı.

o iş baya riskli.contaya tahrip edebilir.radyatörü yada diğer aliminyum parçaları eritebilir...şanslısınız bişi olmamış...

otomobilibo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam saglam parcaya zarar vermiyor sikintili parcaya zarar veriyor. Eski aracimdada mesela kalorifer petegi patlatmistim

Sent from my iPhone using Tapatalk

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kireç çözücü atmak büyük cesaret işi :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sirke daha mantıklı geliyor bana bu konuda. bir litre sirkeyle bi gün gezildiğinde daha az zarar verme ihtimali var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özü şudur arkadaşlar araçlarımıza gereken önemi göstermemiz gerek. Özellikle araç sıvılarına dikkat edeceğiz. Bir çok sürücü bu hatayı fazla fazla yapmakta. Yaz aylarında araçlarında su kullanan çok fazla öyle bir şey söz konusu değil. Her zaman araçlar da su değil sıvı olması gerek. Misal araçların cam suyu yazlık kışlık olarak var ve onları kullanmamız durumun da aracın fıskiyelerin de kireçlenme olmaz. Aracın radyatörün de antifiriz her zaman olması gerek yaz ve kış.

Ama işte ikinci el araç alımların da en çok korktuğum da bu bizim millet gider kalın lastik jant alır ama araca antifiriz koymaya geldiğin de bir şey olmaz der sürer gider. Benim gibi titiz bir adam bu aracı alır yağına suyuna dikkat eder. Yıllar içinde paslanan parçalar da kısa zaman içinde orasından burasından kaçırmaya kaçırmaya başlar.

Sonra sanayiden çıkamaz oluruz...

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler benim olay farklı sanırım antifiriz kalıntısı kireç felan olsa anlarım ya turuncu olur ya kahverengi, bende antifiriz kırmızı duruyor su kabını siyah yağ kaplıyor hani şu bisikletin zincirinde birikirde üstüne bulaşır elinle almaya kalkarsında yayılırya :D örnek süper olmasada anlaşılmıştır sanırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
beyler benim olay farklı sanırım antifiriz kalıntısı kireç felan olsa anlarım ya turuncu olur ya kahverengi, bende antifiriz kırmızı duruyor su kabını siyah yağ kaplıyor hani şu bisikletin zincirinde birikirde üstüne bulaşır elinle almaya kalkarsında yayılırya :D örnek süper olmasada anlaşılmıştır sanırım.

Yağ karışıyor olmasın?