Polisan Boya A.ş'ye Teşekkürler! Jant Boyama

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar fazla değil yaklaşık 1 ay önce jantlarımı boyama kararı almıştım. Jantların orta göbeğinde vernik atması vardı. Jantları satma gibi bir düşüncem de olduğundan temiz bir şekilde teslim etmek istedim. Bu yüzden hemen boya araştırmasına girdim. Boyacı da jant boyatma meblağı çok yüksek olup benim jantlarım da OZ Racing,Ac Schnitzer gibi 1500-2.000 TL gibi yüksek değerli bir jant olmadığından kendim boyama kararı aldım. Tabi önce çileli bir işçilikle işe başladım, zımpara ve spatula ile verniği kazıdım,bol zımpara attım.Sonra bazı yerlerde ki ince vernikleri tinerle yaktım ve en son boyama aşaması kaldı..

Koçtaş'dan Polisan 357 Metalik efektli bir boya aldım ve güneşli bir havada boyama işine başladım. Bu boya akrilik bir boyaydı. Boyama işlemine başladım ve çok güzel sonuçlar aldım boya hiç akmıyordu çok güzel bir püskürtmesi vardı. İş bitti boya kurudu derken bir kaç yer gözüme güzel gözükmedi ve hemen Koçtaş'a gittim ama 357 kodlu Polisan boyayı bulamadım 357 den başka 317 gibi diğer kodlu boyalar vardı ve büyük bir hayal kırıklığı ile Polisan bayii aramaya başladım. Bir tane buldum ama onda da bu boya yoktu. Satışta ki kişi boyanın Polisan için üretildiğini aynı boya olduğunu söyledi ama farklı bir firmaya ait boyaydı. Tereddütsüz alabileceğimi söyleyince ben de boyayı aldım ve rötüşlemeye başladım ama bu boya Polisan'ın yerini tutmuyordu su gibi akıyordu, tabi moral alt üst oldu. Akan yerleri tinerle silerken çift renkli jantımın silinen yerlerinde ki vernikler yanınca boya mahfolmuştu..

Ben de hemen Polisan müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım, müşteri hizmetleri de beni Teknik Birim'den ''Yaşar'' beye aktardı. Yaşar beye durumu anlattım kendisi de bana hak vererek; Satış elemanının elinde Polisan'ın aradığınız ürünü yok ise, size başka bir boya önermemesi lazımdı dedi. Daha sonra ben de Polisan 357 boya aradığımı ve bu boyayı burada bulamazsam ücreti karşılığında fabrikadan gönderilmesini talep ettim. Ücrette ısrarlı olmama rağmen sağolsun Yaşar bey benden hiçbir ücret talep etmeden üstelik kargo ücretini de kendisi karşılayarak Polisan 357 kodlu boyayı bana gönderdi. Buradan kendisine teşekkür ediyorum!

Buradan varılacak nokta şu; Eğer bir ürün aldıysanız bu boya da olabilir başka birşey de ve siz bu üründen memnun kaldıysanız muhakkak o ürünü alın, imitasyonlarına veya benzerlerine yönelmeyin. Jant boyatmak isteyen arkadaşlara da Polisan'ın sprey boyalarını gönül rahatlığıyla önerebilirim. Açtığım bu konu reklam amaçlı olmayıp forumda ki bazı arkadaşlar da bu hikayemi adım adım takipteydiler! Herkese bol paylaşımlı konular!
qqb9Qq.jpg

Aşama1
oQjnkb.jpg

ElgQOz.jpg

Aşama 2 Sadece kollar
0V1b0Y.jpg

7mq2QL.jpg

9XQvW8.jpg

6R9Ym7.jpg

W20Wb2.jpg

3872A2.jpg

Ry0EQ6.jpg

p40vEm.jpg

krbZEA.jpg

NVpYk5.jpg

aqLPX5.jpg

YPD34l.jpg

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
konunun amacı bu değil belki,

ama,

metalik boyanın üzerine bir de vernik atmanız lazım, özellikle jantta, ve de en az 3-4 kat.

verniği de polisan olarak bulabilirsiniz :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyuk firma olmak kolay degil. Musteri memnuniyeti saglarsaniz baska arayis icinde olmaz kimse.

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel olmuş, elinize sağlık.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konunun amacı bu değil belki,

ama,

metalik boyanın üzerine bir de vernik atmanız lazım, özellikle jantta, ve de en az 3-4 kat.

verniği de polisan olarak bulabilirsiniz :)

teşekkür ederim asıl amacım Polisan'a teşekkür etmekti ve jant boyama işine girecek olan arkadaşlara bir öneriydi çünkü piyasa da ki her boya ile güzel sonuçlar alınmıyor. Vernik düşünüyorum biraz daha kullanayım ufak tefek rötüşler atmayı düşünüyorum ondan sonra vernik atabilirim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 kutu sprey ve kargo ücreti o firmadan hiç birşey götürmez ama bir kişiyi kazanmak veya kaybetmek prestij meselesidir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir firma batmamış, bir vatandaş işini görmüş (güzelde olmuş) bir firma malına sahip çıkmış ve müşteri velinimetimizdir felsefesinden ayrılmamış. Helal olsun...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Helal olsun Polisan'a valla... Ayrıca çokta güzel olmuş pırıl pırıl valla...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ve bunun gibi firmalar 1 kutu boya kaybederler ama Adem hemşerim gibi ve bizler gibi en az 100 leri kazanırlar. Helal olsun diyorum.
Böyle müşteri memnuniyetini düşünen firma olunca 3 kuruş olsun o olsun diyorum. En azından kafam rahat.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gülen boya sonuçta, normaldir ;)