Polisaj makinesi

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar uzun süredir elle yaptığım pasta-cila uygulamasının birkaç konu başlığından gereksiz ve yorucu bir uygulama olduğunu idrak ettikten sonra ucuz yollu bir polisaj makinesi alarak aradaki farkı görmek istedim. yapabileceğimden çok emin olamadığım için şu ürünü satın aldım.
http://www.koctas.com.tr/zimpara-ve-polisaj/performance-power-120-w-polisaj-makinesi/5300-9665/
cihazın içinde iki adet keçe mevcut biri bez diğeri tüylü yumuşak başlık. ekstra bir pasta ya da cila almadım henüz. elimde turtle wax ın elle ya da makine ile uygulanabilen çizik gidericileri mevcut. amacım öncelikle makinenin stajını bu ürünlerle yapmak, sonrasında da belki profesyonel ürünlere geçebilirim. bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var. elimdeki ürünlerle sanırım aracın boyasına zarar veremem? çünkü makinenin kullanımı ile ilgili pratiğim yok. satın aldığım ürün sabit devirli kullanımı ile ilgili pratik tüyolara ihtiyacım var. youtube da oldukça video izledim uygulama ile ama yine de tedirginim :) şimdiden teşekkürler. iyi günler...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Keşke almadan önce sorsaydınız, orbital tarzı makinalar güçsüz ve kullanışsızdır. Tavsiyem rotary türü bir makina almanız olacaktır.

Bu makina ile sadece wax, sealant tarzı boya koruma uygulayabilirsiniz. Pastaya hiç girmeyin, boşa vakit harcamış olursunuz.

Sent from my HUAWEI MediaPad using Tapatalk 2

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yeni konu açmadan buradan devam edeyim dedim. bana boyamı özellikle sıcak havalarda koruyacak ve parlaklık sağlayacak, özellikle kalıcılık süresi uzun pratik bir ürün tavsiye edebilir misiniz?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Nasiol ZR53'ü araştırın.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim ürün gayet başarılı görünüyor da bu forumdaki arkadaşlar uçmuş yahu valla tebrik ediyorum. bu ürün tam benlik onu anladım tek kafama takılan uygulama öncesi hazırlıklar. arkadaşın biri şu hazırlıkları yapmış:
1-Yıkama
2-Kil
3-En düşük aşındırıcılı SİLİKONSUZ VE CİLASIZ bir pasta ile elle ve cila pedi ile 1 kat daha derinelemesine temizlik yaptım.
4-ipa+su karışımı ile yüzeyi sildim.
5-Pek aklıma yatmayınca sonax lack prepare ile 1 kat daha temizlik yaptım

bunların hepsi zaruri midir yoksa bir kolayı var mı bi zahmet o konuda da yardımcı olsan?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O hazırlıkların çoğu parlatmak için. Önceliğiniz koruma ise 3,4 ve 5'i geçebilirsiniz. Killeme kesinlikle öneririm. Kilden sonra da kalan yağ veya sabunu izopropille de çıkarabilirsiniz, ya da pril ile tekrar yıkarsanız da olur.

Uygulama öncesi 100% kurutmanız lazım ancak. Herhangi bir yerde su damlasına rastlarsa Zr53 nokta veya kabarcık bırakıyor ve pastasız mümkün değil çıkaramıyorsunuz.

halis33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nano koruma için bekbars 3k ürünü araştırdım biraz pahalı ve az ürün eğer özelliğini yitirmezse iyi gibi. kil nedir acaba? bi de bu ürünü uygulayan var mı?polisaj makinesiyle değilde elle uygulansa olur mu?

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nano koruma için bekbars 3k ürünü araştırdım biraz pahalı ve az ürün eğer özelliğini yitirmezse iyi gibi. kil nedir acaba? bi de bu ürünü uygulayan var mı?polisaj makinesiyle değilde elle uygulansa olur mu?

Kil araçta yıkamayla çıkmayan ufak kalıntıları temizlemek için kullanılır. Bir nevi korumanın boyaya tam nüfuzu için gözenekleri açar. nano ürünü uygulamaktan bahsediyorsanız nanolar elle sür-sil yöntemiyle uygulanır zaten makineye ihtiyacınız olmaz.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de geçen aya kadar arabamın boyası için kendim parlatma yapmayı düşünüyordum ve o türde ekipman satan bir yere uğradım (aslında oraya far ön camımı çıkarmak üzere ısı tabancası almaya gitmiştim) vitrinde boya parlatma makinalarını görünce onlarla ilgili soru sordum, o makinalardan bir tane alırsam parlatma işlemi çok daha kolay ve etkili oluyor değil mi diye, satıcıdan şaşırtıcı cevap aldım: Kendim amatör olarak o makina ile dahi yapsam boya üstünde iz kalıyormuş ve tatmin edici sonuç alınamıyormuş. Boyamın gerçekten iyi parlamasını istiyorsam o işi profesyonelce yapan yerlere götürmemi tavsiye etti. O makinalardan satıp para kazanabilecek durumda o kişinin öyle tavsiyede bulunması beni çok şaşırttı.