Petlasin nefret soylemi iceren reklami

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Toplumsal olarak cinnet halindeyiz.
Suçlayıcı, ayrıştırıcı, ötekileştirici, kendi gibi olmayan veya düşünmeyeni yok sayan ruh haletinden bir türlü kurtulamıyoruz.

Hamaset, vatan ve dini hassasiyetlerin sömürüsü enine boyuna düşünmeyen sığ toplumumuz tarafından eskisi kadar olmasa da malesef rağbet görüyor.

Yine de ümidimi hiç kaybetmedim belki hemen değil ama ilerde olaylara akli ve mantıki, empati ile ve yargılamadan bakmaya başlayacağız.

Sizin ilk mesajınız zaten bunların temelini atıyor Sn. Turabi. Ateşi yakarsan onu körükleyen çok olacaktır. O reklam da zerre nefret söylemi yokken oradan nefret çıkartan sizsiniz, bence burada en temel ötekileştirmeyi, gereksiz suçlamayı ve ayrıştırıcılığı siz yapıyorsunuz yada yaptınız !!!

Bakış açınızı değiştirin... Nefreti siz sokuyorsunuz oraya :cool: kendinize sorun çok küçük ve temel bir soru :

Bu ülkede aynı tastan çorba içmiş, yıllarca beraber yaşamış farklı din ve ırktan insanlar neden bir gün birbirinin boğazına yapıştı ? Cevabını bildiğinizden eminim...

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burada hiç kimse reklamın çıkış noktası olan olay için, böyle bir şey olmamıştır, bu reklam yalan dolan demedi, olayı ayrıntılı okudum dediğinde kimse yalan yanlış bilgiler edinmişsin demedi :( . Hiç bir vatansevere kötü bir söz söylenmedi, hiç bir milli duygu ile alay edilmedi. Konu hakkında ortak duygu ve düşüncelere sahipken halen anlaşamamak veya yazılanları tam olarak anlayamamak çok üzücü. Bu şekilde bir adım daha ileriye gidemeyeceğim belli. O nedenle çok sevdiğim bir söz ile konuya nokta koyacağım. "Değiştiremeyeceğin kişi ve olayları olduğu gibi kabul edeceksin".

Son düzenleme:

SERHAT1299

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cahilce konuşup lafın nerelere gittiğini anlamayanlar yorum yapmasın.zaten bu tür konuları açmanın tartıştırmanın bir anlamı yok burası araba forum sitesi değil mi?
ne siyaset ne spor nede başka bir ayrımlara yol açacak bir sohbet e izin verilmemesi gerekiyor.şimdi ne oldu tartıştık işte şimdi başladı nefret söylemleri.buna mani olun lütfen kilitleyin konuyu.yoksaki bu tür tartışmaları yapacağınız başka siteler var buyrun orada tartışın

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olay yine siyasi partiye bağlandı. Yine provakasyon... ;)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Nelerle uğraşıyorsunuz yahu! :)

Nefret içeren bir söylem göremedim ben. Reklam da fena değil. Güzel olmuş bence.

Fakat herhangi bir milleti hainlikle itham etmek olmaz. Bu Yahudi olsun, Türk olsun, v.s. olsun. Yahudiler hainlik etti de bizim içimizdeki Türkler etmedi mi?

Kaldı ki o dönemde esnafın büyük çoğunluğunu gayrimüslümlerin oluşturduğunu düşünürsek olay son derece normal kalıyor. Esnaflar genel anlamda Türk olsaydı onlardan da vermeyen çıkabilirdi. Milletlerden ziyade bireyleri konuşmak gerek.

Yüzbaşının yaptığını da normal karşılıyorum. Savaş halindesiniz ve o lastiklere ihtiyacınız var. Yüzbaşı gerekeni yapmıştır. Daha sonradan zaten devlet tarafından parası ödendiğine göre mesele kalmamıştır.

Savaş hallerinde her şey mübahtır anlayışı ile yaklaşmak gerek bazen. Evet, normal şartlar altında adına kalpazanlık da dersiniz, hırsızlık da, sahtekarlık da, dolandırıcılık da... Fakat ortada yüzbinlerce vatan evladının canı söz konusuyken, vatan-millet söz konusuyken bunlar görmezden gelinmelidir.

Son olarak ben reklamda Yahudilere karşı herhangi bir nefret mesajı göremedim. Tekrar ediyorum. Yahudinin yerinde Türk, Arap, Rum, İngiliz, Ermeni v.s. olsaydı ve lastikleri vermeseydi de Mehmet Muzaffer aynı davranışı sergileyecekti. Kimsenin üstüne alınmasına gerek yok bence...

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kör olupda gercekleri göremeyenler de hep aynı insanlar nedense ?
eğer kurtuluş savaşında da atatürk kör'ü oynasa ve padişahın şakşaklarını yalasaydı
şu an hepimiz ya yunan ya italyan ya fransız dölüydük farkındasınız degilmi ???
Padişahlık sultanlık krallık bunlar fasafiso şeyler, cunku insanın ruhu kirlidir, peygamber
yada mevlana gibi olmadıgın sürece şeytan herkesi kandırır, insan ise bunu anlamaz
kendini dogru yolda sanır, padişahlarda yalaka vezirleri, şakşakcıkları yuzunden
asla hatalarını kabul etmezler.

Açıkcası bana AB ulkelerinde muslumansın diye aşağılayacaklarsa, AAA barbar türk
diyeceklerse, bunu sebebi ben olamazzmıyım. Atilla dan beri gelen yıkıcı yokedici
bir hegamonyayız, adamların haclısına kızarız, ama tüm asyayı yakıp yıkan atilla
oradan osmanlı nerdeyse avrupayı ele gecircekmişiz. EEEee adam bizi neden
sevsinki. Ben olsam bende bizi sevmezdim. Müslümanlar olarak HİİÇÇÇ gocunmayalım.
Yıllarca ABD ve AB de çeşitli şekillerde 3 aydan 12 aya kadar kaldım. Adamlar bizi
neden sevsin, almanyaya gitmişiz işci diye ulkenin icine etmişiz. Biz bitmişiz, kürtler,
yok romanlar, adamlara illallah ettirmişiz.

Şöyle düşünün varsayalım, Biz dunya ulkesi olsaydık ve avrupa bize gocetseydi
ve bize bir sekilde domuz etini sevdirse, ve onların begenmedigimiz herseyini
bize aşılasa ki şu an bunu TV ile yıllardır yapıyor ÖZAL'dan beridir.
Biz o adamları severmiydik. Adam neyini sevsin muslumanların.
6 ay arap cesitli arap ulkelerinde kaldım, sokak da uzerindeki kıyafetini sıyırıp
oraya zıcan, pok gibi kokan ve banyo almadan o boklu kıyafetle gun boyu dolaşan
arapların neyi sevilsin ?????

Son söz: YAHUDİLER bugun TÜRKİYE de yaşıyor olsalardı yani yıllar önce burada
ülke kursalardı şu an ABD olmaz Yahudiler durmaz bütün cevre ulkeleri alır ve
dunyaya buyukluk acısından da meydan okurdu.

Dinsizin hakkından imansız gelir Araplar yahudileri yahudiler arapları gebertiyor
böylece birbirlerine jandarmalık yapıyorlar

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bunların hainliğinin binlerce belgesi var, Parayı ne kadar sevdikleri bütün dünya milletlerince bilinen bir gerçek. Bu vasıflarına bir çok yabancı filmde dahi gönderme yapılan bir dinin mensubundan bahsediyoruz.

Reklamda gayet yerinde olmuş. Bir daha namerde muhtaç olmayacaksan milli üretimini desteklemelisin

Hatta şu konudan sonra alacağım ilk lastik PETLAS olacak..

sasuta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hwa.com.tr
Reklam açıkçası benim hoşuma gidiyor. Musevilerin dünya malına ve dolayısıyla paraya olan düşkünlü kabul edilen bir gerçek ki zaten reklamda da buna dem vuruluyor. Onun haricinde ben nefretlik bir durum görmedim.

Petlas marka lastiklere gelirsek. Ben kendim 3 senedir velosport modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum. Şahsen dünyaya uçak lastiği satan bir markanın oto lastiğini de gayet yeterli yapabileceğini düşünerek ve Türk markası olduğu için seçtim ve hiç pişman olmadım. Bundan sonraki lastiğim de Allah izin verirse Petlas olacaktır.