Petlasin nefret soylemi iceren reklami

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su aralar petlasin daha onceden de yayinlanmis bir reklami dönüyor kanallarda. Denk gelmişsinizdir.
Doğruluğu cok bilinmeyen bir hikaye uzerinden ham bir vatanseverlik sömürüsü yapilmakla kalmiyor. Ustune orda resmedilen lastik saticisi tiplemesiyle musevi vatandaslara hainlik yaftasi vuruyor.
Gerci hukukun rafa kalktigi boylesi bir donemde cok normal ama yine de sivil toplum örgütleri buna nasil ses cikarmaz anlamiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bazı değerlerin ne şekilde olursa olsun kesinlikle reklam malzemesi olarak kullanılmasına karşıyım...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Su aralar petlasin daha onceden de yayinlanmis bir reklami dönüyor kanallarda. Denk gelmişsinizdir.
Doğruluğu cok bilinmeyen bir hikaye uzerinden ham bir vatanseverlik sömürüsü yapilmakla kalmiyor. Ustune orda resmedilen lastik saticisi tiplemesiyle musevi vatandaslara hainlik yaftasi vuruyor.
Gerci hukukun rafa kalktigi boylesi bir donemde cok normal ama yine de sivil toplum örgütleri buna nasil ses cikarmaz anlamiyorum.

Bence silinmesi gereken bir konu bu en başından belirtmek istiyorum ...

Tarih tekerrürden ibarettir , o gün hainlik yapanlar yine yapacak. Ermeni çetelerini, rum çetelerini hatırlamanızı isterim. Bugün iç içe yaşıyoruz , tarihte o zaman da iç içe yaşıyorduk ama savaş çıktığında olanlar ortadır. Savaşta düzenli ordunun kayıtları tutluyor olduğundan sadece onları biliyoruz şehit olarak ama çeteler ile savaşan milisleri bilmiyoruz...

Size katıldığım nokta reklam malzemesi yapılmaması gerekliliğidir... doğrular ne ise reklamdan izlemenize gerek yok hakkında yazılmış sayfalarca yazı var...:cool:

iyi geceler

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reklam açık bir şekilde nefret söylemi içeriyor. Nefret söyleminin hukuktaki açıklamasını buraya ekleyerek bilgi kalabalıklığı yapmaya gerek yok.

Hukuk ve demokrasi liginde halen amatör kümede olmamızın etkisiyle bu tip kuru vatanperverlik ve hamaset içeren söylemler halen toplum tarafından kabul görüyor malesef.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben nefret söyleminin oldugunu dusunmuyorum ama hikayeninde gercek olduguna inanmıyorum. gerçek olsa dahi bunu ticari bi kurulusun reklam malzemesi olarak kullanmasına karsıyım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
RTÜK boş işlerle uğraşacağına asıl bu gibi görüntüleri incelemesi lazım. Reklamın konusu gerçektir veya yalandır, bir çok kimse bunu bilemez, olayı tarihçiler tartışır, sonucu açıklar, ama ben inanıyorum ki bu ülkede yaşayan hiç bir kimse savaş anında ille de para diye diretmez.

Bu konunun silinmesi yerine Petlas'a e-mail atarak durumu kınamamak, Petlas ürünlerini boykot etmek daha mantıklı değil midir?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
niye diretmesin abi bende bunu anlamıyorum. sonucta bizim savastıgımız ülkelere daha yakın insanlar degilmi? bence pek alada diretirlerki zamanında yaptıklarını sizlerde pek cok kaynaktan okumussunuzdur.
nasılki reklamın konusu yalandır gerçektir kimse bilemez diyosunuz adamın parasız malı verip vermediginide kimse bilemez.!!

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanki savaş sırasında hainlik yapanların tamamı Ermeni veya Yahudiler miydi? Sanki Türk olduğu halde vatanı satan işbirlikçi hainler yok muydu?
Bence de reklam sadece Ticari kaygılarla çekilmiş ve insanımızın vatan sevgisini kullanmaya yöneliktir.
Çanakkale de bu vatan için savaşan Ermeni, Yahudi, Türk ve diğerleri hepsi şehittir ve onlara bu şekilde haksızlık yapılması yanlıştır.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sanki savaş sırasında hainlik yapanların tamamı Ermeni veya Yahudiler miydi? Sanki Türk olduğu halde vatanı satan işbirlikçi hainler yok muydu?
Bence de reklam sadece Ticari kaygılarla çekilmiş ve insanımızın vatan sevgisini kullanmaya yöneliktir.
Çanakkale de bu vatan için savaşan Ermeni, Yahudi, Türk ve diğerleri hepsi şehittir ve onlara bu şekilde haksızlık yapılması yanlıştır.

Şehit kimdir, kimden şehit olur bunu açıklamanın gereksiz olduğunu yazarak başlamak istiyorum.

Ayrıca içimizdeki hainler ile ilgili en büyük tarihi belgenin ise Gençliğe Hitabe (Nutuk) olduğunu da söylememe gerek yoktur. Ulu önder bunları Türk/Ermeni yada Rum diyerek ayırmamıştır bunun bende farkındayım. Ancak tarihi gerçekler yakılan köyler, tecavüz edilen kızlarımız belgeler ile sabittir tarih sayfalarında var istesekte değişmez....

En başında da yazdım, tarihi bir gerçeği TV de yayınlasan ne yayınlamasan ne ; bu olayın var olduğu gerçeği değişmeyecektir. Biz bunu söylemiyoruz/göstermiyoruz diye Ermeni/Rum/Yahudi vatandaşlarımızın dedelerinin yaptıkları tarih sayfalarından silinecek mi ?

Ayrıca reklam da bahse konu olay gerçektir... biraz araştırılsa herşey ortada... hakkında sayısız kitap yazılmış bir komutandır Mehmet Muzaffer...

http://www.milliyet.com.tr/yuzbasi-mehmet-muzaffer-in-yazdigi-gundem-2029586/

konu silinesi bir konudur...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
niye diretmesin abi bende bunu anlamıyorum. sonucta bizim savastıgımız ülkelere daha yakın insanlar degilmi? bence pek alada diretirlerki zamanında yaptıklarını sizlerde pek cok kaynaktan okumussunuzdur.
nasılki reklamın konusu yalandır gerçektir kimse bilemez diyosunuz adamın parasız malı verip vermediginide kimse bilemez.!!

Bu konuda, komutanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarihinin en sabit ve doğru tarihi belgesidir. Burada Yahudi'ye haksızlık yapıldığını savunanlar , yüce şehit Yüzbaşımıza yaptıkları haksızlığın farkında değiller galiba. :mad::(