Petlasin nefret soylemi iceren reklami

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2005 vectrama petlas almıştım. 215 lastiklerin pahalılığında 100 tl altına hemde. hiç pişman olmadım. şimdiki aracımda starmaxx var petlasın üretimi buda gayet iyi lastik. bu sene 2.senesi doldu ve hala yumuşak ve diş derinliği ve fren performansı yerinde.
ayrıca o kadar memnun kaldık ki babamın arkadaşındaki vectraya aldım 215 55 16. oda çok memnun. çıkan lastikler michelin olmasına rağmen korkuyordu ama hiç pişman olmadı.
öyle bir araç kullanıyor ki birde binmeye korkuyorum :D virajlar dip gaz. kontralar şahane :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Paraya olan düşkünlükte bizler de epeyce yol almadık mı? ;) Bugün bir esnaf arkadaşın dükkanında otururken dükkanın mal sahibi kirayı almaya geldi, arkadaşın cebindeki para biraz eksik geldi, geri kalan miktarı yarın vereyim dedi. Mal sahibi bu teklifi kabul etmeyince yan dükkandan para alarak kirayı ödedi. Arkadaşın söyledikleri içimi acıtmadı değil. 18 senelik kiracısıyım, çoğu zaman gününden evvel kirasını almaya gelir, eksik olduğu zaman da dükkanda oturur, paranın tamamını almadan gitmez dedi.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah böylelerini mal Mülk sahibi etmesin.ayıptır.

Sent from my iPad using Tapatalk

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araştırdıklarımdan yola çıkarak özetle şu yorumu yapabilirim. Osmanlı' da gayrimüslimler asker olamazdı muafiyet vergisi verirlerdi, olamadıkları için de tüccarların ve zanaatkarların çoğu gayrimüslimdi, okur yazardı. Kısaca askerlik yapamadıklarından ve para kazanma mecburiyetinden bu tür işlere giriştikleri sonucu rahatlıkla çıkartılabilir, neyse. İlerleyen yıllarda asker ihtiyacından dolayı gayrimüslimler de askere alındı fakat vergisini rahatça verebilenler askere gitmeyi hoş karşılamadılar çünkü nesillerdir askerlik yapmayan bir halk vardı. Bunu hesaba katarak videodaki tüccarın gayrimüslim olması çok normal. En azından araştırılmış ve içerisinde bunun gibi çok ince unsurları barındıran bir reklam filmi var ortada. Tüccarın veresiye vermemesi de çok normal, çünkü herkes Türklerin bu savaşı kesin olarak kaybedeceğini düşünüyordu ve her ne kadar azınlıkları bu topraklarda rahat yaşatmışsak da sonuçta bize savaş açan ülkeleri pek çoğu seviyor ve destekliyordu. Bunda garip olan bir durum yok.

Varsayalım örnek olarak; Almanya ile Türkiye savaşa girdi ve Türkiyenin bu savaşı kazanacağı kesin gözüyle bakılıyor. Orada esnaf olan bir Türk vatandaşı, Almanlara yardımcı olur mu Türkiye' nin banko kazanacağı düşüncesiyle yardım eder mi ve bu durumda yardım ettiği için hain ilan edileceğini bile bile? Yoksa ben 3-4 nesil boyunca Almanya' da yaşadım ve vefa borcum var diyerek yardım mı etmeli. Etmez tabiki ve doğrusu da budur. Çünkü işin içinde pek çok faktör var.

Adamlar oturup düşünüp güzel bir reklam filmi yapmışlar, gelişmeyi hak eden ve bu konuda gerçekten çaba gösterdiğini belli eden her türlü yerli firmanın desteklenmesi taraftarıyım. Amerika' nın Fordu bir günde Ford olmadı. Almanların Mercedes' i de bir günde Mercedes olmadı. Hepsi desteklendiği sürece kendini geliştirdi ve bugünkü konumları ortada.