Pedal Box - Commender .....

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Astra H 2005 (1,6 Twinport) aracım için Pedal box alıp kullanmıştım. ve gayet memnundum.
Hala elimde duruyor, Astra J için 1,3 Cdti kullanayım dedim ama pek gerek duymadım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu aletin çalışma mantığını halen çözebilmiş değilim. Mantığı nasıldır biliyorsanız anlatabilirmisiniz ?

husooz

Yönetici
Başkan
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et

Günümüzde üretilen otomobillerde Gaz teli bulunmamaktadır. Gaz telinin yerini basit anlatımla aracın boğaz kelebeğine sinyal gönderen bir potansiyometre almıştır.
Potansiyometre, dışardan fiziksel müdahaleler ile değeri değiştirilebilen dirençlerdir.

Pedal Box otomobilin gaz pedalı sensörü ile beyin ve boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlandırarak aracınızın gaza daha tepkili olmasını sağlayan elektronik bir devredir.

Bu sayede isterseniz tepkiyi hızlandırabildiğiniz gibi geciktirebilirsiniz de.

Daha basit anlatım ile; pedala aynı basma seviyesi ile daha fazla basmış (köklemiş) izlenimi verebilmetedir.

Eğer benim aracım ağır hantal ve gitmiyor derseniz icat işe yarıyor, zira bir çok 1,4 insignia ve passtlarda bu aletden takılı.

İzmirli1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam.
2008 astra 1.3 cdti aracımda pedalbox ürününü test etme imkanım oldu ve bugün satın aldım,elime ulaştığında gerekli yorumları burdan mutlaka yapıcam...
Alma nedenim klima açıkken aracın ilk kalkıştaki hantallığı...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selam.
2008 astra 1.3 cdti aracımda pedalbox ürününü test etme imkanım oldu ve bugün satın aldım,elime ulaştığında gerekli yorumları burdan mutlaka yapıcam...
Alma nedenim klima açıkken aracın ilk kalkıştaki hantallığı...
Yazılım [emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yazılım işine girmek istemiyorum,aracım 265000 de.
2CR PERFORMANCE ile görüşün, sorularınızı sorun, çoğu konuda olduğu gibi yazılım konusunda da doğru bilinen çok yanlış var. Tercih sizin. Alt devirler canlanıp, klima vs ile birlikte çekiş düşmediğinde çok keyifli oluyor 1.3 cdti

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2CR PERFORMANCE ile görüşün, sorularınızı sorun, çoğu konuda olduğu gibi yazılım konusunda da doğru bilinen çok yanlış var. Tercih sizin. Alt devirler canlanıp, klima vs ile birlikte çekiş düşmediğinde çok keyifli oluyor 1.3 cdti

Aynı fikirdeyim tek şartla motor ve turboda sıkıntı olmayacak.Hele 1.3 astralara şart gibi yazılım, araç ağır, beygir tork nispeten düşük. Birde klima, baga,j 4-5 yolcu falan derken epey performans kaybı oluyor. (Arkadaşın 1,.3 üne bindikten sonra)

İzmirli1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mutlaka öyledir ama dediğim gibi km yüksek,kaş yapalım derken gözden olmayalım...
Pedalbox ihtiyacımı karşılayacak gibi görünüyor...

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Araç devrini aldıktan sonra rampalarda ve hızlanmada hiçbir sıkıntım yok...

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence yazılım olayına girene kadar 3-5 daha koyup üst motor ve beygire geçilmeli diye düşünüyorum..

• Beğen
Tepkiler: Murat