Pay ölçer kullanan varmı.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birşey soracam,

önceki yönetim toplantısında "hadi pay ölçer taktıralım" denmiş ve para toplanmış.

Şimdi ise "vazgeçtik ama paraları yine de verin, başka şeylere harcarız" diyorlar

buna ne dersiniz? :)

ilk 4 taksidi yatırdık biz de, sonra kalan 2 taksidi yatırmadık

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birşey soracam,

önceki yönetim toplantısında "hadi pay ölçer taktıralım" denmiş ve para toplanmış.

Şimdi ise "vazgeçtik ama paraları yine de verin, başka şeylere harcarız" diyorlar

buna ne dersiniz? :)

ilk 4 taksidi yatırdık biz de, sonra kalan 2 taksidi yatırmadık

Keyfi para toplanmaz, genel kurulda "pay ölçer" için para toplanmasına karar verildiyse ve yönetici pay ölçer yaptırmadıysa yönetim kuruluna ihtar çekme hakkınız var, (fakat daha sonra yapılan genel kurulda bu konu ile ilgili yeni bir karar alındıysa, bu karar da oy çokluğu ile kabul edildiyse bildiğim kadarıyla elden bir şey gelmez)

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi arkadaşa olay mantolama icin olmuştu, karar alınıyor cocuk kredi cekiyor mantolamaya
sonra vazgecilince kredi cekildiginden iptal şansıda yok adamlar cogunluk kararı sen ver diyince buda mahkemeye veriyor apartmanı ve alıyor parasını geriye,yuksek meblalı şeylerde
karar defterinde alınan karar gecerlidir hele kredi alındıysa mesela, ama cepten odemelerde
sanırsam cogunluk kararı gecerli olur. Sonucta bu cocuk oyuncagı degil.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Genel/olağınüstü kurulda onarımın iptali ile ilgili bir karar alınmadığı için ilk alınan karar geçerliliğini korur, ayrıca yönetim kurulu üyeleri görevi ihmalle bile suçlanır, ama alınan karar (kat maliklerinin üzerlerine düşen ödemeleri yapmaması, tahmin edilenden daha fazla bir maliyet çıkması, yasal engeller veya herhangi bir nedenle) genel/olağınüstü kurulda oy çokluğu (yeni yasaya göre 5/4) ile iptal ederlerse yönetim kurulu temize çıkar.