Pay ölçer kullanan varmı.

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apartmanda her fert her seye dahil olmak zorunda, bizde de asansor degiscek giriş katı odemem dedi, yasayı gosterdim kuzu gibi ödersin yoksa zorla mahkeme gidersin dedim
elimizde haydar ile beraber dalıyorduk komsular ayırdı

Son düzenleme:

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum sinirini anlıyorum da biraz daha kibar yazsan iyi olur malum forum kuralları milletin çoluğu çocuğu hanımı var :)

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
duzelttim

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bu yaşta birine hiç yakismamis ... Adminler görün burayı... :(

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dediğiniz teem12-13 sene önce alamanya da varmış...
bizim millet vanasını kısacağına hainlikten camını açar,zorunlu olup aidat a yansıtılması çok iyi olur bence..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Düzenlenmiş, o sebeple hoş gördüm yoksa S.VE S.VE işlem yapardım. Dikkatli olunuz.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apartman olayı aıdat olayı zaten apayrı bısey benım baba yonetıcı oldu kesın kavga cıkcak adam aıdatını 6 aydır vermıyo bıde toplantıda boburlenıyo demedıgı kalmıyo vercem ay basına dıyo kac ay bası gectı gene aıdat yok... bızımde asansor yapılcak sozde para vercekler peee...
usta bence merkezı ısıtma olayı cok ama cok sacma bısey herkezın ayrı olmalı tamam catı yalıtımıdır dıs cephedır cok mantıklı seyler ama bu merkezı sıstem bence sacmalık bızım ulkemızde.. hep kavga dovus cıkarcak bı olay ben takıp ısı yapıyorum ızmırde soyle sacma bı yasa var 6 haneyı veya 5 katı gecınce asagıya ızsu tek su sayacı akıyor sen ara sayacla ayırıyosun mesela kac daıre var 20 dıo kı sana 10 tondan sonra katlama yaparım 20 daıre 200 ton yapar 200 tondan sonra dırekt fatura toptan katlanıyor buda cok sacma belkı ben cok kullanıyorum suyu ya bu ulkede kusura bakmayın ama boyle seyler yapılamaz ıllakı apartmanlarda bı karsı cıkan odemeyen kızmayın ama apartmanda yasamayı bılmeyen kapı onune cop koyan tıpler var..

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
apartman olayı aıdat olayı zaten apayrı bısey benım baba yonetıcı oldu kesın kavga cıkcak adam aıdatını 6 aydır vermıyo bıde toplantıda boburlenıyo demedıgı kalmıyo vercem ay basına dıyo kac ay bası gectı gene aıdat yok... bızımde asansor yapılcak sozde para vercekler peee...
usta bence merkezı ısıtma olayı cok ama cok sacma bısey herkezın ayrı olmalı tamam catı yalıtımıdır dıs cephedır cok mantıklı seyler ama bu merkezı sıstem bence sacmalık bızım ulkemızde.. hep kavga dovus cıkarcak bı olay ben takıp ısı yapıyorum ızmırde soyle sacma bı yasa var 6 haneyı veya 5 katı gecınce asagıya ızsu tek su sayacı akıyor sen ara sayacla ayırıyosun mesela kac daıre var 20 dıo kı sana 10 tondan sonra katlama yaparım 20 daıre 200 ton yapar 200 tondan sonra dırekt fatura toptan katlanıyor buda cok sacma belkı ben cok kullanıyorum suyu ya bu ulkede kusura bakmayın ama boyle seyler yapılamaz ıllakı apartmanlarda bı karsı cıkan odemeyen kızmayın ama apartmanda yasamayı bılmeyen kapı onune cop koyan tıpler var..

eğer binada hidrofor varsa izsu sana tek sayaç takmak zorundadır, eğer hidrofor yok ve az kat var ise herkes bireysel ayrı abone olabilir, ancak bu sizdeki gibi mümkün değil ve ortak sayaç var ise, her daireye C Class denen hasass sayaç tarkarsanız, yüksek tüketimde artan fatura payını ilgili dairelere yansıtabilirsiniz, ayrıca türkiyede 4 kişinin ortalama su tüketimi 12-13 ton kadardır, izsu faturaları 20 metre küpten sonra zamlandırmaktadır. başka belediylerde olduğu gibi para toplamaktan ziyade tasarrufa yönlendirme amaçı var sadece...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıste keske boyle bısey olsa hıdrofor olmasa bıle bunu yapıyor kac defa yargıya ıntıla etmıs davası var bununla ılglı dedıgınız dogru hıdrofor olsa sıkıntı yok tabıkıde.. ızmırde 10 tondan snra dırekt zamlanıyor ve ayıyan sayaclarda normal sayac uzerındekı degerı okuyup boluyosunuz.. sonucta su zamlanınca tum fatura zamlanıyor bunuda tek bı kısıye yıkamazsınız ızsunun burdakı tek amacı daha az sayacı daha az kısıye okutup zamlıları toplamak