Pay ölçer kullanan varmı.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskısehırde guzel ya kart dolduruosun su ıcın kentkart gıbı su sayacına okutuyosun yukluyo :) ama faturanın uzerındede kesınlıkle ıcılmez yazıyo :=) bunun ımdadınada kalabak suu yetısıyo dımı :) :)

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer binada hidrofor varsa izsu sana tek sayaç takmak zorundadır, eğer hidrofor yok ve az kat var ise herkes bireysel ayrı abone olabilir, ancak bu sizdeki gibi mümkün değil ve ortak sayaç var ise, her daireye C Class denen hasass sayaç tarkarsanız, yüksek tüketimde artan fatura payını ilgili dairelere yansıtabilirsiniz, ayrıca türkiyede 4 kişinin ortalama su tüketimi 12-13 ton kadardır, izsu faturaları 20 metre küpten sonra zamlandırmaktadır. başka belediylerde olduğu gibi para toplamaktan ziyade tasarrufa yönlendirme amaçı var sadece...

oturduğumuz sitemizde bu işlemi ben yapıyorum, ayrıca izsu dışında başka belediyelerin su firmaları ile iş ilişkim var, yasa yönetmelik ve uygulama anlamında gereklilikleri çok net bir şekilde biliyorum. önceki mesajımda dediğim gibi eğer 10 daireniz varsa daire başı şaun 20 m3 hakkınız toplamda 200m3 hakkınız var, üzerindeki kullanımlara ek ücret yansıyacaktır, normal koşullarda 20ye ulaşmanızda çok zordur, türkiye ortalaması 4 kişilik bir aile için 13 m3. ufak bir excel tablosuylada suyu 20 m3 den fazla tüketenlere ek ücret gelsin şekilinde apartman içi dağıtım yapabilirsiniz, tek ihtiyacınız olan düzgün bir C sınıfı ara su sayacıdır. Izsu abonesini en çok düşünen su işletmelerinin başında gelir, sizi kazıklamak gibi bir derdi olmaz, tarife ücretlerini ve uygulamalarını diğer şehirlerle kıyaslarsanız (istanbul, ankara vb ) haklı olduğumu göreceksiniz.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskısehırde guzel ya kart dolduruosun su ıcın kentkart gıbı su sayacına okutuyosun yukluyo :) ama faturanın uzerındede kesınlıkle ıcılmez yazıyo :=) bunun ımdadınada kalabak suu yetısıyo dımı :) :)

nasıl ya şebeke suyu nasıl içilmez, oranın su işletme firması ne işe yarıyor, o arıtma tesisleri sus olsun diye mi yapılmış, o nasıl iş? icilmeme sebebi neymiş biliyor musunuz?

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içilmeme sebebi eskisehirin su tesisatında hala cok sorunlu borularun bulunması ve hepsinin henuz değişmemesi. mesela ben ev suyunu universitede analiz ettirdim hic bir sorun görmediler sadece klor miktarı biraz fazlaydı sanırım. Ama yalovanın suyu gibi yumuşak olamaz. Orada 1 hafta sacımı yıkayım sacımda ne kepek sorunu kalıyor ne sertleşme, pamuk gibi oluyor. Eskisehir suyu turkiyenin en sert sularından

3838413-water-hardness-card-medium_tn.png

buda icilmemesine bas sebeplerden.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içilebilir olarak şebekeye verilen suyun, tesisatlardan kaynaklı olarak içilemez hale gelmesi beni mesleki olarak çok üzen bir durum, umarım bu durum eskişehirde de çözülür, insanlar aslında çeşme suyundan daha sorunlu olan damacana suları almak zorunda kalmazlar.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskısehırde yuzunuzu yıkayınca bıle derınız sertlesıyor saclarınız mahvoluyor belkıde ızmır suyuna alısık oldugumdan olabılır ama 2 hafta kalmıstım orda saclarım mahvolmustu..

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle kardeş hanımın sacları istanbulda ipek gibiydi burada dökülmeye basladı
kız bunalıma girdi :confused::mad:, hani damacana suyu ısıtıp eski usul
yıkasak dedik, haftada 50 lt su gitti sacları cok kıvırcık ve bol durulama istiyor
ayda 200 lt demek = 10 damacana demek oda 55 tl ediyor sırf hanım sac yıkasın diye. Biz ayda 30 tl veriyoruz cesmeden akan suya damacana ya veremem dedi
artık sacları tararken cıkan sese alıştık. Ben yıllardır sacım sıfıra yakın keserim
bende de kepek sorunu cokdu, yaglı deri felan. Bu arda pay ölcer konusu
fena halde saptı :rakir:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hahahaha :) eskısehıre en guzel olay bına su gırıslerıne buyuk su arıtma sıstemlerınden takılması evlere ayrı bı cesme yapıyolar ya lavaboya onların buyuklerınden baska caresı yok.. abı zaten damacanayada para dayanmaz kı dedıgın gıbı

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim apartmana mantolama kabul ettirmek icin 3üz deveye 3st ip atlattım, birde o cihazı taktıram dersem kesin o cihazı bana monte ederler.