Partikül filtresi sorunu

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Benim de sıkıntı olduğunda ortalama 7 dk 4. Viteste seyahat edince sıkıntı ortadan kalkıyor

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Partikül filtresi sorunu

50.000 km yol yaptım araçla da bir kere görmedim şu uyarıyı. Merak ediyorum aslında :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Burak her gün sadece kısa mesafe ve akıcı trafikte 70 i gecemezsen sen de görürsün ;)

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracınızı çok sakin kullanmayın... gerekli hallerde gaza basmaktan çekinmeyin... 3000 devir bandında vites değiştirirseniz hiç bir uyarı almazsınız... benim 2. astra j aracım... bir kere bile uyarı almadım... ilk aracımda opet kullanıyordum... gizli dpf temizliğini 2-3 günde bir, belki 4-5 günde bir yapıyordu... sonra Shell kullanmaya başladım, şimdi 15 günde bir ya görüyorum ya görmüyorum... servise gitseniz bile servisin size söyleyeceği, araba basmaktan korkmayın olacaktır...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizeller euro6 normunda olduğu için daha sık dpf temizliği yapıyor. sonuç olarak normal. ben yakıtı hep po dan alırdım bir çok yerde shell nitro övülüyordu. bir depo kullandım bana daha sık dpf yaptı gibi geldi. tekrar po kullanmaya başladım.

leothecash

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinli j den sonra 1.6 ctdi aracim ile 5000 km yaptım. Yakıtı sürekli shell nitro aldım ve hafif agresif kullanımla hic dpf uyarısı almadım.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

@denizcetin serviste dpf yi nasil temizletecek ? Bu mümkünmü ? Benimde basima geldi 2 veya 3 defa aracimda performans arttirici var onunla alakali. Uyari vermesinden ziyade aracin cekisten dusmesi hantalligi inanilmaz can sıkıyor. Bir gün Adana opel servisine gittim. Yahu kardesim şu partikül filtresini degistirin kac para ise verecegim. Servis elemani tamam abi ver 4000 lira hemen degiselim diyince şaka yapiyorsun dedim. Yok abi fiyati bu aralikta dedi. Allahtan araba temizliyor yoksa vay halimize :))

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
@denizcetin serviste dpf yi nasil temizletecek ? Bu mümkünmü ? Benimde basima geldi 2 veya 3 defa aracimda performans arttirici var onunla alakali. Uyari vermesinden ziyade aracin cekisten dusmesi hantalligi inanilmaz can sıkıyor. Bir gün Adana opel servisine gittim. Yahu kardesim şu partikül filtresini degistirin kac para ise verecegim. Servis elemani tamam abi ver 4000 lira hemen degiselim diyince şaka yapiyorsun dedim. Yok abi fiyati bu aralikta dedi. Allahtan araba temizliyor yoksa vay halimize :))

4000 ise az bile söylemiş:)

Servis, aracı bilgisayara bağlıyor ve program aracı boşta 2500 devirde sürekli çalıştırarak (kirliliğe göre 20 dakikayı bile geçebilir) filtreyi temizliyor.

Eskiden bazı araçlarda, araç  bu temizliği programa bağlanmış gibi kendisi yapıyordu ama bu temizleme esnasında egzosttan çok yüksek ısı çıktığı için ve olur olmaz yerde devreye girdiği için yayaların yaralanma tehlikesine karşı bu özellik iptal edildi.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Rc onu zaten biz kendimizde yapiyoruz :) Ben filtre sokuluyor temizleniyor vs diye brsey bekliyordum :)