Partikül filtresi sorunu

ersozl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar benim aracım yeni ve daha 1500 kmde ve 4 kere aynı uyarıyı aldı m acaba bu normal mi tamam burdan okuduğum kadarıyla temizleme yapması normalde yalnız 1500 km de 4 kere aynı uyarıyı vermesi bi sıkıntı mı var dedirtiyor insana. walll

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Partikül filtresi sorunu

ersozl link' Alıntı:
Merhaba arkadaslar benim aracım yeni ve daha 1500 kmde ve 4 kere aynı uyarıyı aldı m acaba bu normal mi tamam burdan okuduğum kadarıyla temizleme yapması normalde yalnız 1500 km de 4 kere aynı uyarıyı vermesi bi sıkıntı mı var dedirtiyor insana. walll
yakıt, hava koşulları ve kullanma sitilinizle alakalı bir durum olabilir. servise danışın bence

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence kontrol ettirin benim aracım 600 km oldu daha hiç uyarı görmedim. shell den yakıt alıyorum.

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ersozl link' Alıntı:
Aracım 20000 km oldu Şubat'ta almıştım 4-5 kere gizli temizlik yaptı lakin bir kere lamba yanıp uyarı almadım.
Mazot aldığınız yeri değiştirmeyi deneyin, nereden alıyorsunuz mazotu? Bir de sürekli kısa mesafe mı gidiyorsunuz?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10bin km oldu 4 ayda her türlü gidiş geliş yaptım kısa sürdüm uzun sürdüm 1kere dpf uyarısı vermedi :)

ersozl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle ilginiz için tesekkurler yakıtı shellden alıyorum ve aracı kısa mesafe kullanıyorum ama yıne de sureklı uyarı almam cok can sıkıcı bırsey

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ersozl link' Alıntı:
öncelikle ilginiz için tesekkurler yakıtı shellden alıyorum ve aracı kısa mesafe kullanıyorum ama yıne de sureklı uyarı almam cok can sıkıcı bırsey
Ben de kısa mesafe kullanıyorum her gün ama hic uyarı almadım. Yaklaşık 4 km.
Bence servise bir gösterin derim veya baska bir shell deneyebilirsiniz.(ben de shell den alıyorum)

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

shell veya opet kullan, yine davam ediyosa serviste dpf yi temizlet..

burakyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya benim merak ettiğim bir şey var, bu dpf uyarısını aldık ve e5 te tıkalı trafikte gidiyoruz, varsayalımki kaza olmuş, öyle bv-ekliyoruz saatlerce durarak, napcaz nasıl temizliycez bu filtreyi, yani olmadık yerde yandı uyarı bunu o an yapmayıp fırsat bulup otobana falan çıkıp yapsak olmuyor mu?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar dpf temizliginde yuksek devir sureyi azaltıyor ama yüksek devirde kullanmak şart değil.... benim aracım uyarı verdiğinde 5. vites 80 km/h hızla bile temizliyor. 5 km de işlem biteceğine 10 km de bitiyor.