p1122 Ariza kodu

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler
Peki iyi bir elektrikci usta tavsiyesi olan var mi?

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir duzeltme yapayım, arızayı ıyı bır elektrıkçı halleder demek istemedim. eger arıza beyınden ise iyi bir elektrikçi halledebilri dedim. cunku ben mazot pompa beynınden sorun yaşadığımda elektrıkçı lehımleyerek halletmıştı saygılar

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saniyorum bu biraz daha farkli bir durum.Yaptirdigin islemi bende yaptirmistim.(oksitlenme temizligi lehim yenileme vs.)Ancak burada beyinde elektronik bir cip yada ciplerin (belkide baglanti kopuklugu yada tamamen bozulma tam yorumunu yapabilmem imkansiz)bozulmasi soz konusu.Bu da degisim demek diyorlar.Ancak elbette tamir edebilirim diyen var ise,muhtesem olur.Cikmacilarla muhatap olmadan halletmek bende cok isterim.Yok mu acaba tamir edebilirim diyen yada elinde saglam cikmasi olan?

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendısı çok pahalı , çıkması da muhtemelen pahalı bir parça. bıraz araştırın derim

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kabaca bir arastirma yapmistim.
Yetkili serviste Indirim kartiyla 1250 civari,cikmalar ise (tabi ne cikacagi mechul)500-600 arasinda.Elbet amacim olabilecek en uyguna bu isi halletmek..Isin komik yani daha biraz once bir elektronikci beyin tamiri yapan ustayla konustum,olayi anlattim onunda tahmini beyinden degildir... :) Opel muhendislerine saygilar ne diyeyim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim..sana yazmistim P1122 kelebek konum sensoru ve dolayisi ile pedala bagli oldugunu. yani dieselde kelebek olamadigindan sonucta birbirine bagli gaspedali sensoru sorunu ..beyini nerden cikardin...pedal konum sensoruna bir baktir....
Yinede yazilim yaptir ama servise söyle ve pedal sensorunu ölctür... ya alcak veya yüksek veri bozuklugu var....
gecmis olsun
selim

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tech2 ye baglayınca sensorun durumunu nasıl gorebılıyoruz. 1-2 aya kalmaz opcom alıcam. ordan bakablırmıyız bu sensorlerın durumuna

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim..sana yazmistim P1122 kelebek konum sensoru ve dolayisi ile pedala bagli oldugunu. yani dieselde kelebek olamadigindan sonucta birbirine bagli gaspedali sensoru sorunu ..beyini nerden cikardin...pedal konum sensoruna bir baktir....
Yinede yazilim yaptir ama servise söyle ve pedal sensorunu ölctür... ya alcak veya yüksek veri bozuklugu var....
gecmis olsun
selim

Ozel servis sadece sogukta bunu yapmasini beyine bagliyor.yani bunu onlar soyluyor.peki yazilim nerede yaptirabilirim?

aroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza çözüldü mü aynısı şu an benim başımda da var. Saygılar