P1113 hata kodu

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç üzerinde anahtar olan arıza lambam yanıyor ve makinede aşağıdaki hatayı verdi ancak zaman olmadığı için daha detaylı bakamadık. Bir de bu olay bakımdan sonra oldu, yani bir el çarpması olabilir mi? yerine oturmayan sensör vs?

p1113 - Intake Resonance Switchover Solenoid Control Circuit

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerine oturmayan soket olabilir belki selenoid kontro söketinde devre hatası diye çözümlediğim kadarıyla arızası sildirmenizimi cihazla silindikten sonra tekrarmı o lamba yandı ve yandıktan sonra araç çalıştımı stop mu etti sorununuzu detaylı yazarsanız daha kapsamlı çözüme çabuk ulaşırsınız bence... bu arada kaç bin bakıma girdi araç?

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerine oturmayan soket olabilir belki selenoid kontro söketinde devre hatası diye çözümlediğim kadarıyla arızası sildirmenizimi cihazla silindikten sonra tekrarmı o lamba yandı ve yandıktan sonra araç çalıştımı stop mu etti sorununuzu detaylı yazarsanız daha kapsamlı çözüme çabuk ulaşırsınız bence... bu arada kaç bin bakıma girdi araç?

sildirdim tekrar yandı. aracın performansı ile ilgili hiçbir sorun yok hatta 30.000 bakımı olduğu için çok az pozitif bir fark var diyebilirim, hava filtresi, yağ vs'den dolayı...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman kafaya pek takmayın ama bi gün aracınız çalışmazsa bilinci o araba içindeki anahtar yüzünden ... bazen beyin karıştırıyor sinyalleri o yüzden servise götürüp bi sordurun anahtarı tekrar kodlasınlar yada opellerde kodlanıyormu bilmiyorumki kodlanıyordur büyük ihtimal .... bence immobilezır yüzünden yanıyor o ışık tabi ben ışıkları karıştırmıyorsam :) kolay gelsin..

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman kafaya pek takmayın ama bi gün aracınız çalışmazsa bilinci o araba içindeki anahtar yüzünden ... bazen beyin karıştırıyor sinyalleri o yüzden servise götürüp bi sordurun anahtarı tekrar kodlasınlar yada opellerde kodlanıyormu bilmiyorumki kodlanıyordur büyük ihtimal .... bence immobilezır yüzünden yanıyor o ışık tabi ben ışıkları karıştırmıyorsam :) kolay gelsin..

üzerinde ingiliz anahtarı olan araç şeklindeki lamba. Kitapçıkta motor elektroniği arıza lambası diye geçer...

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:S kafam karıştı valla :S bi dünya ibare var karıştırıyor insan ama sildikten sonra tekrar çıkıyorsa sorun var demek belli arıza belli bi devirden yada belli bi çalışma sıcaklığından sonra çıkıyor ve arızayı ecu önbelleğe kopyalıyor hafızada kalıyor yani bazı geçici hatalar verebilir havanın soğukluğundan sıcaklığından debisinden vs. bu tip geçici hatalar bellekteyken arıza ışığı yakabilir daha sonra sildikten sonra çıkmaz bu tip hatalar ama görevi önemli bi parçada sorun var diye düşünüyorum ... krank devir sensörü soketi felan oynamış olabilirmi :S kapsamlı araştırmak lazım belki tesisatta var bi anormallik...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarla Alakası Yok.İyi Takılmayan Bir Soket Yada Farkında olmadan Yerinden Çıkmış Sokette olabilir.Yada Bir Yerde Kısa Devre Var.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkaaşlşar genel olarak söylüyorum bu tür konu acarken arac bilgilerini detaylı olarak yazarsak biz ustalar net cvp verebiliriz.astra h amane model yıl motor bunlar numaraları bunlar önemlii

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz arıza code de sensör temessızlığı gözüküyor.bence cok geciktirmeden bi servise gösterin..daha büyük arıza cıkabilir daha sonra

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkaaşlşar genel olarak söylüyorum bu tür konu acarken arac bilgilerini detaylı olarak yazarsak biz ustalar net cvp verebiliriz.astra h amane model yıl motor bunlar numaraları bunlar önemlii

model yılı mini profilimde yazıyor: 2007. Motor da z16xep. bakımdan sonra olması bir sensörün yerinden çıkma olasılığını artırır mı sizce? yani basit midir yoksa daha derin bir şey mi?