p0170 arıza kodu ve arıza lambası yardım

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
arkadaşlar aracıma yaklaşık 14 ay önce lpg taktırdım ve arıza lambam uzun ğraşlardan sonraegr değişerek lambayı söndürdük yaklaşık bir yıl sonra lamba tekrar yandı ve aynı kodu verdiusta egr yi temizledi bir ay yanmadı am şimdi tekrar yanıyor. acaba bu kodun başka bir arıza habercisi olma durumu varmıdır. ya daarıza gerçekten egr ise bu kadar süe içinde egr tekrar bozulur mu? ne yapmalıyım.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim sorunda bu ya dedigim gibi katalizatör sondesini bir ölctür ondan kaynaklaniyor olabilir...

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanılan yakıtla alakalı bişey, egsoz geri dönüşüm valfi (egr) avrupa standartlarındaki yakıtlar için motora takılmış birşey. bu arıza türkiyede birçok markada oluyor malesef... yeni nesillerde partikür filtre var euro4, şimdiden arıza vermeye başladılar bile...

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
usta lambda sensörü olabilir dedi ama geçen sene de egr demişti bir yıl sonra tekrar aynı arıza sürekl parçe değiştirmek istemiyorum. Kastamonu'da da opel servisi yok
bu konuda kesin bir bilgisi oln yok mu?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta lambda sensörü olabilir dedi ama geçen sene de egr demişti bir yıl sonra tekrar aynı arıza sürekl parçe değiştirmek istemiyorum. Kastamonu'da da opel servisi yok
bu konuda kesin bir bilgisi oln yok mu?

Kardesim parcayi degistirmeden önce sensor verilerini ölctür...ama ihtimal sensor arizalidir..ama dedigim gibi önce ölctür..kesin bilgi ile parca degistir...ve türkiye icin bosch marka olsun..
Opel servisi yok diyorsun..BOSCH servisi yokmu?

muratkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2004 astra elagance var aldım alalı yaklaşık 1.5 yıldır arıza lambası yanıyor oksijen sensörleri iki kez degişti beyne bakıldı hava debimetresi degişti egr valfi katalitik konvektör temizligi aklınıza gelen bütün parçalar temizlendi depo içi dahil ama bir türlü motor arıza lambası ışıgı sönmedi en son kataltik konvektör temizlendiinde 2 ay yanmadı ama tekrar yandı yetkili serrvisle akrba olduk tech 2 cihazınada baglandı yeniden formatta atıldı makineye baglanıp temzlik yapıldı ama hala kafasına göre yanıp sönmekte motor arıza lambası bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevaplar bekliyorum arabadan iyice sogudum son zmanlarda devir saati rolantide oynamam var arabada tekleme gaz yememe oldu bunlar içinde gittim servise tüm ustalara care bulamdım araçta tüp yok hiç takılmadı arıza kodu 0171 kayseride yaşıyorum bu arızları yaparım diyen veya bana yakın yerden adres gösterecek olanlara memnun kalırım saygılarımla herkese iyi günler