P0107 hata kod

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,

bu sabah işe giderken arabam P0107 hata kodu verdi ve araba acaip hantallaştı 3000 deviri geçmez gitmez oldu tam olarak problem nedir bilgisi olan varmı hata kodlarına baktığımda (P0107 Manifold Mutlak Basınç / Barometrik Basınç Devresi Düşük) gibi bir sonuç görüyorum fakat tam olarak sorun nerededir neyi tamir ettirmem yada değiştirmem lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yardım edebilecek yokmu sorun emme manifolt tıkalı olduğu için olabilirmi ?

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yokmu yardimi olacak ise gidip gelirken cok zorluk cekiyorum,arastirmalarimda MAP sensoru arizasi gibi gözüküyor ama tam sonuca ulasamadim ona göre internetten siparis verecegim..

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yokmu yardimi olacak ise gidip gelirken cok zorluk cekiyorum,arastirmalarimda MAP sensoru arizasi gibi gözüküyor ama tam sonuca ulasamadim ona göre internetten siparis verecegim..

hatayı veren sensörü söküp temizlemeyi denedinizmi? bence bir deneyin. aracınız dizel ve kurum yapmış olabilir sensör üzerine.herhangibir hava kaçağı varmı diye emme manifoldu ve bağlantılarında bakın. sensör pahalı değilse değiştirmekte fayda var aslında direk...

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey,
sensörü cikartip temizledim balata spreyi ile ama düzelmedi,bende diagnoza var hata kodunu sildigim zaman düzeliyor fakat motoru calistirdiktan 5 dakika sonra geri geliyor,burada ebay den almayi düsünüyorum hasar vermedikten sonra 30 gün ebay geri iade 90 günde firma iade garantisi var hic bir soru sormaksizin fiati 29 euro civari,alip bir deneyim diyorum eger sorun orada degilse iade ederim baska cözüm yoluna giderim.Dün gaz kelebegi ve manifolt temizleme spreyi aldim bayagi bir kullandim temizledi sanirim ama rolantide bir sorunum yok gayet düzgün calisiyor etraftaki borularida kontrol ettim kacak varmi diye ama bir sonuca ulasamadim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yener bey,
sensörü cikartip temizledim balata spreyi ile ama düzelmedi,bende diagnoza var hata kodunu sildigim zaman düzeliyor fakat motoru calistirdiktan 5 dakika sonra geri geliyor,burada ebay den almayi düsünüyorum hasar vermedikten sonra 30 gün ebay geri iade 90 günde firma iade garantisi var hic bir soru sormaksizin fiati 29 euro civari,alip bir deneyim diyorum eger sorun orada degilse iade ederim baska cözüm yoluna giderim.Dün gaz kelebegi ve manifolt temizleme spreyi aldim bayagi bir kullandim temizledi sanirim ama rolantide bir sorunum yok gayet düzgün calisiyor etraftaki borularida kontrol ettim kacak varmi diye ama bir sonuca ulasamadim.

sensörü denemekte fayda var. fiyatıda uygunmuş... zamanla ömrü biten parçalar sonuçta..

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siparisi verdim umarim sadece bu sensör arizalidir bende kurtulmus olurum ...

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata kodunu sıfırlayınca düzeliyor ve sonrasında eski haline dönüyor ise araçta mekanik bir arıza yoktur. sensör değişmesi temizlenmesi veya kalibrasyonu gerekir.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste baktılar,DPF basınç sensörü arızalı dediler arabayı biraz kullandım kayboldu daha sonrasında dpf temizlemeye geçti ,tahminime göre ya dpf basınç sensörü arızalı yada benim dpf tıkalı her 5 günde bir kendini temizlemeye geçiyor.

dechros

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorda bir sıkıntı var ki sürekli sensörü tıkıyor. motorun kurumdan temizlenmesi gerekir. daha sonra hata veren sensörleri temizlersiniz ve sorununuz çözülür. aman diyim sanayideki ustalar olmayan sensörü değiştirmeye kalkıp paralarınızı avuçlamasındar. temkinli ve sakin olun er geç bu sorunu çözeceksiniz.