p0105 hata kodu

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Merhaba arkadaşlar,

p0105 hata kodu ile karşınızdayım :D

Aracım Corsa C 1.4 tüplü. Bu araçta map sensörü nerede olur? Temizlenmeli mi yoksa yenisini mi almalıyım? Arada sırada vitesi boşa alınca stop etmeye başladı.

Alacaksam internetten alabileceğim, güvenilir bir yer var mı?

Şimdiden teşekkürler.

ciya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı hata kodu geçen hafta benim astra da vardi map sensörünü orjinal çikma ile değiştirdim cihaza bağlayıp hata kodunu sildik düzeldi.parçanın yan sanayisi 120 tl civarinda ben cikma orjinali 90 tl ye aldim.yalnız benim arabada stop etme yoktu usta sormustu eğer stop etme varsa siboplardan şupheleniyorlar bilginize.

okayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
okayhan.com
Teşekkür ederim cevabınız için. Geçen gün gazımı mecburda kaldığım için Opet'ten almıştım. Normalde PO' dan şaşmam mesela. Bi ihtimal diyorum gazdan dolayı yapıyordur. Ama ayda yılda 1 işte bu arıza. Dün yine yaptı. Bugün herşey normal mesela. Arıza lambası da o an yanıyor zaten. Sürekli yanmıyor.

ciya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim.
Map sensörünü değiştirmeden önce tech 2 cihazına bagladık rolantide çalıştırıp değeri ölçüldü olması gerekenden fazla çıktığı için değiştirdik aslında kolay kolay arıza yapan parça değilmiş.belki dediğiniz gibi lpg kaynaklıdır.yinede bir ölçüm yaptirsaniz iyi olur