Özelleştirmeye EVET!!!

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten bundan sonra açım diyen ağlayan birini görünce %47 tekmemi yer bi tekmede sen atıcan bu saatten sonra

bende artık kimseye inanmıyorum.yazık gerçekten,1 ton kömüre 2 somun ekmeğe oyunu satan zihniyete bizim cebimizden çıkan vergilerle yapılan bu yardımlar haram olsun!ben hakkımı helal etmiyorum.sonuçta hepimiz vatandaşlık görevimizi 3 aşağı 5 yukarı yerine getiriyoruz 15bin liralık aracı 30bin liraya alıyoruz vergi adı altında.ama alınan bu vergilerle fakir fukaranın gözünü boyayan yöneticilerede yazıklar olsun!!!

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende artık kimseye inanmıyorum.yazık gerçekten,1 ton kömüre 2 somun ekmeğe oyunu satan zihniyete bizim cebimizden çıkan vergilerle yapılan bu yardımlar haram olsun!ben hakkımı helal etmiyorum.sonuçta hepimiz vatandaşlık görevimizi 3 aşağı 5 yukarı yerine getiriyoruz 15bin liralık aracı 30bin liraya alıyoruz vergi adı altında.ama alınan bu vergilerle fakir fukaranın gözünü boyayan yöneticilerede yazıklar olsun!!!

burakcım kömür ve ekmek olayına katılmıyorum. Nedenine gelince kömür olayını bilemem ama dağıtılan yiyecek türü şeyler esnaflardan riaca ile isteniyor. Yardım yapılacağı için. Mesela biz fırıncıyız bizdende isteniyor. Ama verip vermemek senin elinde tabiki. Araç vergisine gelince bu şimdi olmadıki bundan öncede böyleydi. Bende karşıyım aşırı vergi alınmasına fakat bizim elimizde olmuyor malesef

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burakcım kömür ve ekmek olayına katılmıyorum. Nedenine gelince kömür olayını bilemem ama dağıtılan yiyecek türü şeyler esnaflardan riaca ile isteniyor. Yardım yapılacağı için. Mesela biz fırıncıyız bizdende isteniyor. Ama verip vermemek senin elinde tabiki. Araç vergisine gelince bu şimdi olmadıki bundan öncede böyleydi.

melih gökçeği tanısaydın rica ilemi isteniyor bilirdin.ankara büyükşehirdir başkenttir.örnek veriyim müteahitlerden haraç kesiyor melih gökçek.haracın adı "büyükşehir belediye spora yardım".bu sadece bir örnekti bu ve bunun gibi alınan paralar zorbalıkla oy karşılığı almak suretiyle fakire dağıtılır.fakir açmı kalsın tabiki hayır.alsın ekmeğini alsın kömürünü ama oyunu satmasın diyorum.ayrıca araç vergisi olayına gelince benim o örnekte anlatmak istediğim bu sitede hemen hemen hepimizi araç alırkne yüksek vergiler ödeyerek alıyoruz.sıfır araç almayan bile dünyanın en pahalı yakıtıyla bu ülkeye birçok vergi vermiş oluyor.yani bizim verdiğimiz bu paralarla başkalarının gözünü boyayıp oy almak niye?derdim budur benim...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazacak çok şey var çok bazıları belediye başkanımı mafyamı olduğu belli değil(!)

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petkim eregli demir çelik tüpraş türk telekom ve biçok işletme ve kurumlar dayatmalar sonucu satılıyor bir ülkenin telekominasyonu başka bir ülkenin elinde olursa statejik alanda o ülke ne işe yarar petrol içinde aynı şeyi diyebilirim. bu işler çok ince hesaplardan oluyor 30 40 sene sonra türkiyeyi silmek isteyenlerin politikaları bunlar

kesinlikle abi haklısın.ii günlerin yanında kötü günleride düşünmek lazım.bi zıtlaşma bi savaş olsa neler olucak...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ozellestirmeye evet..

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah sonumuzu hayır etsin, bizleri kimselere muhtaç bırakmasın.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, özelleştirme konusuna biraz at gözlüğüyle bakılıp ön yargıyla yaklaşılıyor gibi geldi bana.Ben şu anda eskiden devlete ait olan ve Türk Şirketlerinden oluşan bir konsorsiyuma satılan, sonrasında da bu konsorsiyum tarafından da bir Amerikan firmasına satılan bir şirkette çalışıyorum.Değişimin ne boyutta olduğu içeriden çok daha iyi görülebiliyor.
Benim şu anda çalıştığım şirket Mey İçki, yani eski Tekel İçki Grubu.Şu anki Ambalaj ve ürün kalitesini Tekel zamanı ile karşılaştırdığında aradaki farkı göremeyen var mı?

Şu anda dünya ekonomisinde yeni trend "private equity" denilen sistem, yani kar etme potansiyeli olan zor durumdaki şirketleri alıp profesonelce yöneterek bunlara değer kazandırıp aldığının 10 misline satmak.Maalesef kamu şirketleri kar eder gibi görünse de sırtlarında inanılmaz bir kambur var.Çalışması gerkenden 4-5 misli fazla personel çalıştırılması ve üretim hatlarının zamanında modernize edilmemesi nedeni ile bu şirketler elde etmesi gereken karın çok altında karlarla çalışıyorlar.Yani karlılık var ama bu karlılık profesyonel bir yönetimle çok daha artabilecek potansiyele sahip.Ayrıca her özelleştirilen şirket yabancılara satılacak diye bir kural yok ki.Türk şirketlerinin ihaleye girmesi kimse tarafından yasaklanmış değil.Yabancı şirketlerin farkı sıcak paraya ve ileri görüşe sahip olmaları.

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özelleştirme yanlış yapılmaktadır. tekeller satılamaz. düşünsenize bir köy yolu çok bozuk. kimsenin arası da yok. o köyün tek bakkalı sizsiniz. köylü şekeri unu tuzu nerden alacak. senden. tabi sen (sen:bakkalcı) kalleşsen o köye neler yaparsın farkındamısın.

türkiye cumhuriyeti yeni ergenliğe girmiş bir çocuktur. birileri onun sırtına vuruyor yükleri. nede olsa ağaç yaşken eğilir. bakalım daha ne kadar ezilecez. umarım sahip çıkarız bir gün ülkemize.