Otomatik yıkamalar

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar,

Bazı benzincilerde belirli bir tutarın üstünde benzin alanlara bedava otomatik yıkama hizmeti veriliyor biliyorsunuzdur. Bu makinalar araca zarar verirmi? en azından boyasına falan, şimdilik tam bir bilgim olmadığı için normal elde yıkatıyorum arabayı. O dönen makine arabama kötü bişey yapacakmış gibi geliyo :kop: . Sizlerde tecrübelerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

teşk
efe.

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıkatmamanı tavsiye ederim.Silecekler için tam bir baş belası,Corsa B ve Astra F aynaları için tam bir kabus

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende tavsiye etmiyorum aynaya vuruyor manyak makina...

efe074

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplar tahmin ettiğim gibi geliyor. en iyisi elde yıkamaya vermek. bazı yıkamacılarda arabaya su tutmadan direk sabun vuruyo bence oda boyayı çizebilir. başında durmak gerek sanırım.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antene zarar, sileceklere zarar, yan dizik analarına zarar ! Herşeye zarar. Yıkatmamak lazım.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yıkatıyorum özellikle gittiğim bir yer var ne yıkarken sileceklerim nede aynalarıma çarpıyo ama bu gittiğim yerin dışında bir kere başka bir yerde yıkattım silecekler aynalar yerinden çıkacaktı ve yine bazı yerler yıkamaya tek araba girmesi gerekirken 2 arabayı aynı anda yıkıyorlar bunun sonucunda ise araba pis bir şekilde temiz yıkanmadan çıkıyor görevliye söyledim bir keresinde bu şekilde araç temiz yıkanmaz diyorum uyardım adamı yinede bildiğini yapıyo bunu yapanlara sinirleniyorum:mad:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten cogu yıkama makinasının girişinde uyarı kevhaları konuyor, anten, silecek, ayna vb gibi parcalar zarar görebilir ,sorumlu değiliz (yada benzeri)
bence otomatik yıkamaları tercih etmemek gerek

opeeeeel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benzin alırken bir taksi girdi yıkamaya yıkamadan cıktı araba çizik doluydu adam makine arabamı cizdi falan diodu işim vardı gittim sora nooldu bilmiorm ama bana her yönden zararlı gibi geliyor onlar

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya o makinelerin fırçalarına kum doluyor yada küçük taşlar arabayı hallediyor onalrda tavsiye etmem bn