Otomatik vites sorunu

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
Arkadaşlar bugün ilk defa opel aracımda yolda kaldım
aracım 2011 easytronic dizel astra, normal seyir esnasında sorun yok fakat ne zaman durduysam A2 den anlık olarak A1 e geçip tekrar A2 de kaldı vites ve kalkışı A2 ile yaptı, yolda kalmam ise hafif rampa bir yolda yine A2 de kaldı ve A1e geçmedi doğal olarakta A2 de kalkamadı ve boşa attı manuele çektim otomatiğe çektim ne yaptıysam her seferinde boşa geçti ve bir süre sonra manuel olarak kalktım ama o anki sinirimi ve stresimi bana sorun. daha sonraki kullanımlarımda kısa mesafede aynı sorunu yapmadı ama yaklaşık 20kmden sonra bu sorunu tekrarladı durunca A2de kalkmaya çalışıyor yokuş bile olsa servise henüz gidemedim çok yoğun çalışıyorum fikri olan yada başına bu sorundan gelen varsa önerilerini dikkate alacağım valla soğudum araçtan ki bu 2.opelim
teşekkürler.

yakup0671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun aynı sorunu 1.5 yıl içinde 1 hafta arayla 2 kez yaşadım aracı alırken ustam demişti vites karışırsa akünün artı kutpunu sök 5 dakika bekle tak düzelir demişti aynı sorun başıma gelince yolda kaldım zar zor çevre esnaftan bi pense buldum söktüm taktım sorun kalmadı olabiliyor vitesin 2 de takılı kalması normal bir şey bence tavsiyem yanınızda bi pense bulundurun tekrar geçmiş olsun.

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
sağolun teşekkür ederim deneyeceğim bakalım inşaallah çözüm olur yolda kalmayalımda :)

SATKOMANDO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.leysamtan.com
arkadaşlar aracım 3 gündür serviste ilk olarak şanzuman değiştiricisinde hiç yağ kalmadığını söylediler yağı 150tl imiş yağ koyduktan sonra yazılım atmayı denemişler üzerinde 2010 varmış aracım 2011 model ve hiçbir şekilde beyin yazılım almıyormuş kodları uyum sağlamamamış yazılımla,bugün beyinin ve motorun yazılımını silip sıfırdan yazılım atılacakmış olmazsa beyin değişekmiş şuanda tahmini 2000tlyi buluyormuş yaptırdığım yer özel servis