Acill yardimm!! 2012 Opel insignia 2.0 cdti otomatik istop etme sorunu

Gorkemyesil

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. 2012 model opel insignia 2.0 cdti otomatik vites arac sahibiyim. Yaklaşık 6 aydır süregelen bir sorun var aracimda. Fakat devamli olan bir sorun değil 1 veya 2 aylık periyotlarda yolda giderken veya hız az iken aracim istop ediyor. Devir sifirliyor ve gaz yemiyor. Araci sağa yanastirdigimda kontağı kapatıp açtığım zaman araba çalışıyor ve yola devam edebiliyorum. Aracim henuz 138.000 km de ve full yetkili servis bakımlı. Bu sorundan dolayı araci sanayiye götürdüm çünkü yetkili servis kesin çözüm üretemedi ve baya maliyet çıkartıp sorun hallolur diyemedi. Bende sanayiide tanıdık ustama götürüp bilgisayara baglattim. Öncelikle rail hattı basınç sensoru arızası vardı onu değiştirdik. Arac 2 ay sonra tekrar istop etme sorunu verdi yani düzelmemis müşür degistikten sonra. Hemen tekrar bilgisayara bağladık. Bu seferde krank sensoru arızası verdi. Krank sensorunude yeniledik. Bu sefer sorun çözülmustur artık derken srac 1.5 ay sonra tekrar istop etti yolda giderken. Artık ustam pompacinin bakması gerektiğini söyledi. Bu seferde tanıdık pompaciya gittim. Fakat arac ariza kaydi vermedi. Yaklaşık 3 gün aracim pompacida kaldı. Denedi araci vs tabi devamli istop etmediği için sadece mazot pompasini temizlemekle yetindi. Yabanci olmadığı için bazı ustalar gibi komple yakit sisteminin değişmesi lazım diyip minimum 15 binlik edebilirdi beni. Ama işin kötü tarafı araci dün teslim aldım pompacidan ve bugün tekrar istop etti. Artık napacagimi şaşırdım. Allah rızası için başına gelen var ise beni aydınlatsın yardımcı olsun. Mecbur yakit sistemini revize ettirecem. Fakat kesin çözüm olup olmayacağını bilmiyoruz. Öyle lanet birseyki beyinde arıza da vermiyor aracim. Minimum maliyetle kurtulmak istiyorum ama napacagimi şaşırdım. Videoyu posta eklemeye çalıştım ama oldu mu bilmiyorum olmadıysa dileyene vatsapptan atabilirim fikir verme açısından. Tesekkurler ilginize Selamlar..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Egrnin fişini cek dene maf ın çek dene