otomatik vites sorunu

messwoek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar küçük bir sorunum var ne kadar küçük orasını bilemiyorum :) 2000 Model opel 1.2 swing otomatik benzinli aracım var bu küçük sevimli arabam son zamanlarda farklı tepkimeler vermeye başladı

Aracımın motoru soğukken vites geçişleri yumuşak sert bir tepki vermiyor fakat motor sıcaklığı normal dereceyi aldığında özellikle geri vites sert tepki veriyor.

Yaptığımız işlemler

araç çalışırken şanzuman yağı çubuğunu çektik baktıkki çubukta hiç yağ yok daha sonra aracı durdurduk 2 dk bekledik yağ çubuğunu tekrardan yerine takıp çıkardık çok az bir seviyede yağın çubuga değdiğini gördük yağ azalmış dedik şanzuman yağına üstten 1 litre ilava ettik yağ seviyesi normale döndü ama benim sorunuma bir çözüm olmadı öğrenciyim fazla para harcamak istemiyorum zaten arabayada fazla binmiyorum ama bu sorun kafama takılıyor bana yardımcı olursanız sevinirim ustalarım forum arkadaşlarım

messwoek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ay önce arabayı almıştım ozmanları böyle bir sorun yoktu araç bana geçti geçeli hiç şanzuman yağını değiştirmedim dün üstünden ekledik ama faydalı bir iş mi yaptık yoksa israf mı ettik bilemiyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
6 ay önce arabayı almıştım ozmanları böyle bir sorun yoktu araç bana geçti geçeli hiç şanzuman yağını değiştirmedim dün üstünden ekledik ama faydalı bir iş mi yaptık yoksa israf mı ettik bilemiyorum

Eski yağın üzerine yeni eklenen yağ her zaman çöpe gider. Yağını değiştir filitresini değiştir sorunun kalmayacak ;)

messwoek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım yine israf ettik :mad: Peki bu şekilde binersem her hangi bir sıkıntı olurmu aracım başka sıkıntılar yaratırmı ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik vitesli araçlar için yağ candır. Maceraya gerek yok derim. Sadece 100-150 TL için araçta 1500-2000 TL arızayı göze almamak gerek. ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik vitesli araçlar için yağ candır. Maceraya gerek yok derim. Sadece 100-150 TL için araçta 1500-2000 TL arızayı göze almamak gerek. ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

messwoek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en iyisi değiştiriyim bu yağı birde nasıl bir yağ kullanmalıyız ustaya gittiğimde şu yağdan koyalım demeliyim