Opel Zafira 1.9 CDTI Cosmo Dizel otomatik vites sorunu acil yardım

taners

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. 2007 model zafira Opel Zafira 1.9 CDTI Cosmo dizel aracımda otomatik vitesinde hiçbir sorun yoktu. Ta ki 3 hafta önceye kadar. Araba kesinlikle gaz yemiyor. Gaz pedalını sonuna kadar bassan bile. Kendi devirini alıyor 20-30 neyse yürüyor. 20-30'un üstüne çıkmıyor. Frenle yavaşlıyorum freni bırakınca kendiliğinden yürüyor araç.Olduğu yerde yüksek motor sesi çıkartıyor. D'den Rye alınca zıplıyor aracım. Araçta yağmurlu havalarda yanan kayma lambası ve üzerinde anahtar olan araba lambası ve motor lambası yanıyor. Tanıdık WW servisine aradım konuştum akü kutup başlarını söküp takınca geçiyor ama sonra tekrardan oluyor. Opel servisine gittim gaz pedalı değişecek falan dedi.(işten anladığını pek sanmıyorum çünkü yağ değişimine götürdüğümde aracı bilgisayara bağlamadılar bile) Sonra aydındaki servise götürdüm onlarda birşey bulamadılar. Kutup başını söküp takınca geçiyor sonradan tekrar ortaya çıkıyor çünkü. Aydındaki 2. götürdüğüm servis aracı bilgisayara bağladı gene sorun bulamadılar. Sonra tanıdık WW servisindeki arkadaş gaz pedalını boğazını kelebeğini falan temizledi. Bana denilen şu: bu araç şehiriçi aracı değil bu arabayı uzun yolda bineceksin diyorlar. Gerçekten de öyle. Yani ne yapacağımı anlayamadım. Arabam çok teknolojik çok seviyorum ama insanı yıldırıyor bu hareketleri. Aracı 10 kere aç kapa gene geçmiyor akü kutup başını sökünce geçiyor. Valla sorun nerde nasıl ben anlayamadım. Yardımcı olacak bir arkadaş olursa çok sevinirim. Arabayı otomatik vitesten manuele alıyorum ne vites büyültebiliyorum ne küçültüyorum. Şimdiden teşekkürler. Fotoğraf atacağım en kısa zamanda. Aracın kmsi 230.000'de şuan

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GAz fren kontak ile arıza kodunu okuyabilirseniz daha net cevab verilir,tahminim sorunu porya ama kesin olarak arıza kodu gerek deneyin bir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
motor yazılımını yeniden yükletebilirsin

taners

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala çözüm bulamadık arkadaşlar. Arabanın gaz pedalı çalışmıyor kendinden 2-3 vitese atıp 30km hızla gidiyor. Aranızda anlayan yok mu bu işten? Şanzımanında mı problem var acaba?