Otomatik vites sevenler derneği

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Arkadaşlar, ben bir şey soracağım. Bazen bazı başka forumlarda otomatik araç almayı düşünüp de tavsiye isteyen kişilere verilen cevapları okuyorum; çoğu kişi Corsa'nın otomatiğinin sorunlu olduğunu yazmış. İçime kurt düştü yahu, benim arabam da Corsa otomatik, 1.5 ay kadar önce 0 km. aldım. Henüz Allah'a şükür hiç sorun yaşamadım ama insanlar neden kötülüyorlar bu aracı? Genelde otomatik Honda Jazz vs tavsiye etmişler. Otomatik Corsa'da ne gibi sorunlar yaşanabiliyor? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve birikimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

bazı forumlarda benim de easytronic hakkında yazdığım olmuştu, kimi hiç sorun çıkarmaz kimi illallah dedirtir. ama Opel easytronic için %100 sorunsuzluk vaad etse bile ben almam, bence otomatik ile alakası yok kullanımı zevksiz garip birşey:)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ben bir şey soracağım. Bazen bazı başka forumlarda otomatik araç almayı düşünüp de tavsiye isteyen kişilere verilen cevapları okuyorum; çoğu kişi Corsa'nın otomatiğinin sorunlu olduğunu yazmış. İçime kurt düştü yahu, benim arabam da Corsa otomatik, 1.5 ay kadar önce 0 km. aldım. Henüz Allah'a şükür hiç sorun yaşamadım ama insanlar neden kötülüyorlar bu aracı? Genelde otomatik Honda Jazz vs tavsiye etmişler. Otomatik Corsa'da ne gibi sorunlar yaşanabiliyor? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve birikimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
Aracınız easytronik ise söylentiler doğru olabilir. Honda Jazz vs. gibi araçların çoğu da yarı otomatik. Onlar da Corsa'nın easytroniğini kastetmiş olabilirler. Zamanında çok sorun yaşadı kullanıcılar ki hala yaşayanlar da var. Gerçi bu çoğu zaman bilinçsiz kullanımdan kaynaklanıyor. Ama aracınız tam(klasik) otomatik şanzıman ise korkmayın. Kolay kolay tık demez ki daha sıfır araç. Gönlünüz rahat olsun.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DSG'ye bindikten sonra bir de EDC'yi denedim arkadaşlar. İkisini de gerçekten çok beğendim. EDC'nin bir tek eksisini gördüm. Düşük hızlarda 1. mi 2. mi vitesi seçeyim diye acayip bocalıyor acemi sürücü gibi :) Örneğin 15km/h ile gidiyosunuz. 2ye alıyo önce genelde baktı gitmiyo biraz sarsıp 1'e alıyo. Bazen de tam tersi. 30 ile giderken 1'e alıyo araç birden devir yükseltince aniden 2'liyor. Başka bir eksisini görmedim. Geçişler falan pürüzsüz. Takip etmezseniz vites falan geçmiyor sanki. Ama DSG elbette 1 numara. Uzun vadede sorun çıkarır mı bilemem ama. Doyum olmuyo kullanımına. 7 ileri olunca da çok iyi tasarruf yapıyo araç.

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız easytronik ise söylentiler doğru olabilir. Honda Jazz vs. gibi araçların çoğu da yarı otomatik. Onlar da Corsa'nın easytroniğini kastetmiş olabilirler. Zamanında çok sorun yaşadı kullanıcılar ki hala yaşayanlar da var. Gerçi bu çoğu zaman bilinçsiz kullanımdan kaynaklanıyor. Ama aracınız tam(klasik) otomatik şanzıman ise korkmayın. Kolay kolay tık demez ki daha sıfır araç. Gönlünüz rahat olsun.

Yok easytronic değil, benimki tam otomatik...

aksoy9801

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Automatic..

Allah (c.c.), Adam OPEL' den ve arkadaşlarından razı olsun. Mekanları cennet olsun. Hele ki de otomatik vitesi icat edene tüm dualar seninle..eee bu arada şanzuman yağını değiştirmeyi ve şanzumanıda kontrol ettirmeyi düşünüyorum. ne dersiniz..

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay değiştirdim ben..
4 lt mobil atf 220 = 55 tl
işçilik 10 tl
toplam = 65 tl..
bundan sonra değiştirecek olursam ben kendim değiştireceğim çok kolay..

yenilmez27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 yılından beri otomatik ( tiptronik ) vites kullanıyorum çok memnunum.
2005 Astra 1.6 Twinport cosmo Tiptronik
2005 Corsa 1.3 CDTI cosmo Tiptronik
2007 Astra 1.3 CDTI Enjoy Tiptronik
2005 Vectra 1.9 CDTI Elegance OPC Line Automatic.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic viteslerin neresi bozukmuş biri söylesin de aydınlanalım.

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay değiştirdim ben..
4 lt mobil atf 220 = 55 tl
işçilik 10 tl
toplam = 65 tl..
bundan sonra değiştirecek olursam ben kendim değiştireceğim çok kolay..

bendede astra g otomatik var yağını değiştirince değişiklik oldu mu çünki bazen yağ değişince de sorun olabiliyormuş, birde şu var, şanzıman yağı kabaca motorla lastik arasında kavramayı yapıyor ve benim bildiğim bu kısım dişlilerden ayrı bir kısım yani bu kısımdaki yağın görevi parça yağlamak değil kavrama yapmak, peki şanzıman dişlileri de yağlanma ihtiyacı duyar bunun için ayrı bir yağ mı gerekir yoksa kavrama yağından mı kullanır?

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model polo 1.6 oto. vites aracımı sattım. Şimdi 15000 e kadar yine oto. vites araç bakıyorum. Polo oldukça yumuşak güzel bir arabaydı ancak stop ediyordu arada bir boğaz kelebeği kirleniyormuş. 99-2000 corsa bakıyorum birde 2000-2001 peugeot 206 lar var.Bu araçlardan hangisini tercih etmeliyim corsa kullanan arkadaşlarda stop etme gibi problemler oluyor mu?