Otomatik vites sevenler derneği

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde bundan önceki aracım 99 polo at 1.6 idi :) 15 bi gibi bir fiyata 2001 polo da alınabilir iç ve dış tasarımı değişik bi inceleyin, polo gerçekten kullanımı zevkli bi araçtı özledim yahu :dil:

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model polo 1.6 oto. vites aracımı sattım. Şimdi 15000 e kadar yine oto. vites araç bakıyorum. Polo oldukça yumuşak güzel bir arabaydı ancak stop ediyordu arada bir boğaz kelebeği kirleniyormuş. 99-2000 corsa bakıyorum birde 2000-2001 peugeot 206 lar var.Bu araçlardan hangisini tercih etmeliyim corsa kullanan arkadaşlarda stop etme gibi problemler oluyor mu?

Yani benim Corsa'm henüz hiç stop etmedi, ama eski model Corsa'lar stop eder mi onu bilemiyorum.

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 model 84 bin km de 1.4 gls aldım bugün. İç plastik aksamı olsun döşemeleri olsun pırıl pırıl.Ama hararet göstergesi 100 derecenin üzerine çıkıyor ve o civarlarda fanı açıyor. Bu normal mi?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
yeni otomatikçiler yokmu. konu tozlanmış biraz

meth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni otomatikçi olmak istiyorum şahsen ama içime sinen araba bulamadığımdan hala alamadım :D Bu kadar otomatik sevdalısı varken bir de buradan sorayım; Otomatik şanzumanların belirli bir km'de hata falan verdiği olur mu ki ? Ya da baktığım araçlarda en çok kaç km'ye kadar bakayım ? (2005 veya 2006 opel astra bakıyorum) :?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Yeni otomatikçi olmak istiyorum şahsen ama içime sinen araba bulamadığımdan hala alamadım :D Bu kadar otomatik sevdalısı varken bir de buradan sorayım; Otomatik şanzumanların belirli bir km'de hata falan verdiği olur mu ki ? Ya da baktığım araçlarda en çok kaç km'ye kadar bakayım ? (2005 veya 2006 opel astra bakıyorum) :?

Bu soruyu sormadan önce tam otomatik mi yoksa yarı otomatik mi alacaksın buna karar vermelisin. Yada tam ve yarım otomatik kavramlarını öğrenmelisin bilmiyorsan eğer. Sorunu bu ayrımı bilerek sorduğunu düşünürsek yarım otomatiklerde baskı balata olayı olduğu için km ve bakımlı olması artı temiz kullanılmış olması çok önemli biraz da şans faktörü tabi. Arıza yapma olasılığı yüksek tamiri biraz pahalıda olsa mümkün. Tam otomatiklerin arıza olayı nadir tamiri de nadir. Ben riskleri göze alarak easytronic aldım henüz 14000 km ve garanti kapsamında idi. 2009 sonrası olanlarda sorunlar epey azaltılmış ben henüz bir sorun yaşamadım çok güzel. Yazılımla herşeyi düşünmüşler. sürpriz yaşamamak için almadan önce kullanmanı şiddetle tavsiye ederim birde mutlaka yetkili servise baktır.ayrıca kullanıcı arkadaşlar konuya farklı yorumları ile katılacaktır takip edersin

meth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Ahmet abi. İlk arabam olacağı için ve eşim dolayısıyla otomatik baktığımız için konuyla hiç alakam yok. Paylaştığın şeyler biraz daha dikkatli bakmama vesile olacaklardır eminim. Servis'e baktırmadan kesinlikle almam zaten de araç tecrübem olmadığından sürdüğümde iyi-kötü gibi yorum da yapamayacağıma eminim. Serviste anlaşılır herşey umarım.Bir sorum da bakımları düzenli yapılmışsa 120-150bin km'li araçlarda sıkıntı olur mu ?

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
easytronic şanzıman aracı bende yeni kullanıyorum hemen belirteyim çok memnunum çok eleştirildiğini bile bile aldım. Birinci vites sarsıntısı hariç vites geçişleri güzel dizel olunca dahada güzel tork hissettiriyor kendini. bu sistem aynı bildiğimiz manuel şanzımanın otomatik debriyajlısı diyebiliriz bu sistem ne kadar uzun ömürlü bilemeyiz. Alacağın aracın baskı balatası değişmiş mi değişti ise hangi parçalar değişmiş nerde değişmiş orjinal parçalar kullanılmış mı bunlar çok önemli bu bilgilere ulaşmakta çok zor tabi. En iyisi bildik bir araç