Otomatik vites sevenler derneği

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal şartlarda hep D konumunu kullanıyorum, kısa mesafeli sollamalarda veya ani hızlanmalarda "S" yani spor tuşunu kullanıyorum, 1-2-3 konumunu ise sadece rampa inişlerinde motor freninden faydalanmak için kullanırım o kadar.

Abim senin aracın da rampa çıkışlarında pek bayılacağı görülmemiştir :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özellikle S konumunda bir gidişi var ki hiç sorma :)

Coşkun Uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim 2012 model dizel otm vites Astra alma aşamasındayım araç 45.000 cıvarında ancak Opel'in otm. şanzımanı hakkında pek bilgim yok açıkcası biraz çekiniyorum bu konuda deneyimi olan sizlerden destek bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler, bu arada ilanda yarı otomatik diyor...Saygılar

halittarcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik vitese binene kadar milletin dediği otomatik vites araca binilir mi der. Bindikten bir kaç hafta sorarsın bir daha düz vites mi kesinlikle almam satarsam otomatik vites alırım sözü ile karşılaşmamak mümkün değil :)
1997 model vectra cd otomatik vites kullanıyorum şanzumanımın ufak bir bakıma ihtiyaçı olsada memnunum

balyemez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar bende yeni uye sayilirim 2001 astra g editon arabam var otomatik simdilik bir sikint yom ama ilerde olurmu diye korkuyorum nasil bir otamatigi vardir sikintilimi ace ba ..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Slm arkadaslar bende yeni uye sayilirim 2001 astra g editon arabam var otomatik simdilik bir sikint yom ama ilerde olurmu diye korkuyorum nasil bir otamatigi vardir sikintilimi ace ba ..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zamanında bakımlarını yaptırdığın sürece hiç bir şey olmaz sür gitsin. Kafana takma böyle şeyleri eğer kafaya takmaya başlar isen arabadan gram zevk alamazsın.

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 6 yıl manuel vites araç kullandım. iki hafta önce aldığım astra otomatik. büyük rahatlık olduğunu söyleyebilirim. benimle seyahat edenler eskisine göre daha agresif araç kullandığımı söylüyor. :rakir:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman yağını değiştireceksiniz onu bunu bilmem, benim arabamın vitesleri dan dun yaparak geçiyordu, şanzımandan pekmez gibi leş olmuş bir şekilde çıktı yağ. Yenisi koyuldu ve dağlar kadar fark var, geçişler pamuk gibi...Kesinlikle şanzıman yağı çok önemli- her 50bin kmde değiştirmek şart şanzıman yağını...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bazen bu otomatik vitese uyuz oluyorum. Vites düşmesi gerekli olan yerde mal gibi hala yüksek vitesle gitmeye çalışıyor sonradan vites düşüyor ama oda af edersiniz de bir p... yaramıyor. Yağını filan zamanında değiştiririm ama bu aptallığına bir çözüm bulamadım gitti.