Otomatik vites sevenler derneği

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun abi, hasana gel abi yönlendirir seni yer olarak, onun ilerisinde, sitenin istanbul tarafındaki baş kısmında, geliceğin zaman haber vermeyi unutma, 5545836614 den ararsın beni abi,

Teşekkürler Polat, Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta başı Pazartesi veya Salı günü geleceğim sanırım.

Son düzenleme:

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gülmeyin

Bir site de görmüştüm.Bayan kendi için yapmışmış.:maden:

Ekli dosyalar

• otomatik vites.jpg
    otomatik vites.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 34

Shotgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Easytronic olsa da sol bacak ve sağ el rahatlığına kavuşanlardanım :D
Kesinlikle benim içinde aynı şeyler geçerli. Acayip korkuyordum okuduklarımdan sonra ki hala da korkarım ancak arkadaş acayip rahatlık insan vaz geçemiyorki. Birde şu söz var ortalıklarda dolaşan; bozulursa bozulursa.. Ya o zaman bizler komple arabalarımızı satalım onların yerine bildiğimiz tofaş şahin alalım ohh bozulsada parçası 3 lira zaten. İttirerekte çalıştırırız biz onu daha ne olsun...

Yine bir mesaj da okudum manuel bir hastalıktır herkes kullanamaz ... Ya gülmemek elde değil ben kullanıyorum manuel mesela yeri geldiğinde türkiyedeki çoğunluk zaten düz vites bunun neresi kullanılamaz neresi inanılmaz bir marifettir anlamak zor. Eğer marifetse baştaki yazdıklarımı tekrar edebilirim şahin kullanalım acayip marifet istiyor hakketen :maden:

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende otomatik vites araba almayı planlıyorum ama şöyle bir durum var.
Mesela, bana Chevrolet otomatik "D" var sadece ona alınca ilerleniyor ama bazı diğer araçlarda 3D, L , 2 falan var bunlar ne işe yarıyor ? Diğer okuduğum konularda mesela arkadaşlar yokuş aşağı inerken 2'ye alıyorum motor freni ile iniyorum falan filan diyor kafam karıştı. Bu viteslerin anlamı ne?

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende otomatik vites araba almayı planlıyorum ama şöyle bir durum var.
Mesela, bana Chevrolet otomatik "D" var sadece ona alınca ilerleniyor ama bazı diğer araçlarda 3D, L , 2 falan var bunlar ne işe yarıyor ? Diğer okuduğum konularda mesela arkadaşlar yokuş aşağı inerken 2'ye alıyorum motor freni ile iniyorum falan filan diyor kafam karıştı. Bu viteslerin anlamı ne?
Onlar da manuel kullanıma olanak sağlıyor. Mesela 3D ya da 3'e alırsanız araç 1,2,3 viteslerini kullanır. 4'e hiç geçmez. 2'ye alırsanız 1-2 arası takılır. Daha üstüne hiç geçmez. 1 ile kalkıp manuel olarak D moduna kadar kullanabiliyosunuz. Yokuş aşağı inerken 2'ye alınırsa 2'de kalıp vites büyümeyeceğinden motor freninden faydanılmış oluyor. Ama otomatik vites koluyla çok oynamak sağlıklı bir olay değil. En güzeli D ile gitmek. Çok lazım olduğunda kullanmalı. Zaten D'de de işini güzelce yapıyor şanzıman.

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008ww jetta 1.4 tsı 140 hp tptronıc dsg(turbo&komprassörr(süpercharger))

Arkadaşlar 1 yıla yakın zamandır kendime ait ilk otomatik arabamı kullanmaktayım,daha önce akrabalarımın otomatik olan araçlarını kullanmıştım,gerçekten çok rahat yıllarca boşuna araba ile cebelleşmişiz sanki vites kutusu debriyaj bu ikisi arasında çalışan kamyon şöförü gibi boşuna eziyet çekmişiz,gerçi şimdi kamyonların veyahut tırlarında bir bölümü yarı otomatik,tam otomatik üretmeye başladı.

ustun18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 astra elegance at

Selam. Astra elegance at sahibiyim. foruma yeni katıldım. otomatik rahatlığını yaşıyorum hakikatten. Ancak LPG konusunda ne yakıyor sizin araçlar merak ediyorum. Bilgi ekranında 100km 10,9 yazıyor benim aracımda. simit depo 250 km'yi geçmiyor.